Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Malgrat de Mar

Malgrat de Mar na wybrzeżu Costa Brava

Costa Brava z całą pewnością należy do jednego z najbardziej atrakcyjnych, pod względem turystycznym, regionów hiszpańskich. Jego śródziemnomorskie wybrzeże rozciąga się na odległość niemalże 200 kilometrów, tworząc niezwykły krajobraz, na który składają się między innymi szmaragdowe wysepki, piaszczyste plaże, a także charakterystyczne nadmorskie skały i urwiska. Idąc za autorami jednego ze znanych przewodników po Costa Brava, należy zatem stwierdzić, iż:
Jeśli którykolwiek z zakątków naszej planety może szczycić się mianem wybranego przez bogów, jest nim niewątpliwie Costa Brava.
Ci z kolei, którzy mieli okazję zwiedzić większość obszarów „dzikiego wybrzeża” (Costa Brava po hiszpańsku znaczy dosłownie: „dzikie wybrzeże”), zgodzą się zapewne ze stwierdzeniem, że: „Jeżeli Costa Brava, to tylko Malgrat de Mar!”

Malgrat de Mar i jego największe walory turystyczne

Malgrat de Mar to miasto położone we wspólnocie autonomicznej Katalonia, w północnej części Costa Maresme, nad samym Morzem Śródziemnym. Mimo, iż jest to niewielka miejscowość, gdyż zamieszkuje ją około dziewiętnaście tysięcy ludzi, stanowi ważny ośrodek rekreacyjny, odwiedzany przez ogromną liczbę turystów.

Największe walory Malgrat de Mar można w skrócie opisać następującymi hasłami:
• doskonałe położenie nad Morzem Śródziemnym, w pobliżu największych ośrodków turystycznych i kulturalnych;
• urokliwe, miejscowe plaże;
• typowy, hiszpański klimat;
• możliwość uprawiania wielu, różnorodnych sportów wodnych;
• ciekawe zabytki.

Hasła, choć krótkie, w pełni oddają i potwierdzają atrakcyjność regionu. Zanim jednak zaprezentowane zostaną największe atrakcje turystyczne miasta, warto sięgnąć do jego początków.

COSTA-BRAVA-MALGRAT-DE-MAR
Malgrat de Mar

Na początek zatem nieco historii...

Istnieją dowody na to, że już w II wieku p.n.e. na obszarze Malgrat de Mar przebywali Rzymianie. Dzięki znalezionym na tym terenie artefaktom można wywnioskować, że miejscowa ludność zajmowała się przede wszystkim rękodziełem, który z czasem bardzo dobrze rozwinął się na tym obszarze. Oficjalnie jednak miasto pojawia się dopiero w 1373 roku i nosi wówczas nazwę: Vila Nova de Palafolls. Historia miejscowości w znacznym stopniu wiąże się z zamkiem Palafolls, gdyż na jego miejscu narodziło się miasteczko, stanowiące strategiczny punkt pomiędzy znajdującą się w pobliżu Barceloną, a Gironą.

Tutejsi mieszkańcy zajmowali się głównie rolnictwem, rybołówstwem oraz handlem morskim. W XIX wieku z kolei nastąpił duży rozwój przemysłu. Gospodarka miasta zaczęła skupiać się na produkcji lnu. W XX wieku w znacznym stopniu rozwinęła się turystyka, która do dnia dzisiejszego stanowi podstawowy sektor gospodarczy Malgrat de Mar.
Odwołując się do zaprezentowanych powyżej najważniejszych walorów turystycznych miasta, warto poświęcić im znacznie więcej uwagi.

Malgrat de Mar i jego wyjątkowe położenie

Malgrat de Mar znajduje się w północno – wschodniej Hiszpanii, nad rzeką la Tordera, która oddziela to miasto od miejscowości Blanes, wyróżniającej się niezwykle malowniczą scenerią. Położenie miasta nad samym Morzem Śródziemnym sprawia, że Malgrat de Mar każdego roku odwiedzane jest przez ogromną liczbę turystów, pragnących skorzystać z uroków tego wyjątkowego regionu. Duża liczba rozległych, piaszczystych plaż oraz czysta woda to dodatkowe atuty tego obszaru. Miasto położone jest w odległości około 50 kilometrów od samej Barcelony, stanowiąc tym samym doskonały punkt wypadowy do stolicy Katalonii, oraz innych znanych i cenionych obszarów.

MALGRAT-HISZPANIA

Piękne krajobrazy miasta, a także sprzyjające okoliczne tereny, zachęcają do organizowania pieszych wycieczek oraz rowerowych wypraw. Malgrat de Mar to miasto posiadające równinny krajobraz z kilkoma wzgórzami. Znaczną część jego obszaru zajmują rozległe sosnowe lasy oraz wspomniane wcześniej plaże z gruboziarnistym piaskiem. Oprócz wyprawy do Barcelony, z Malgrat de Mar można się również udać do Figueras, a więc rodzinnego miasta Salvadora Dali. Innym, równie popularnym kierunkiem wycieczek jest Tossa de Mar, czyli znajdująca się niedaleko przepiękna, nadmorska miejscowość.

Zainteresuje Cię również:
plaże Malgrat de Mar | wybrzeże Costa Brava | Blanes | Lloret de Mar | Mataro | zabytki i zwiedzanie Barcelony | Katalonia w Hiszpanii |

Hotel Rosa Denia
Hotel Rosa Denia
Costa Blanca płn. / Denia
Hotel Palace GL Barcelona *****
Hotel Palace GL Barcelona *****
Barcelona / Barcelona Sagrada Familia
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij