Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Lotnisko Albacete

Lotnisko - port lotniczy w Albacete

Albacete to bez wątpliwości jedno z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miast położonych w Kastylii-La Manchy. To leżące w dorzeczu rzeki Jucar miasto zachwyca ofertą kulturalną i rozrywkową oraz wspaniałym muzeum sztuki, którego główną atrakcją jest obraz „Chrystus niosący krzyż”, autorstwa samego El Greco. Na zwiedzanie miasta warto zostawić sobie nieco więcej czasu, gdyż wiele miejsc zachęca by zatrzymać się w nich na dłużej, natomiast samo dotarcie do tego liczącego 170 000 mieszkańców ośrodka, jest możliwe zarówno koleją, jak i drogą lotniczą, gdyż 4 km od Albacete znajduje się port lotniczy.

Lotnisko w Albacete – podstawowe informacje

Port lotniczy Albacete oznaczony został międzynarodowym kodem ABC i położony jest o 4 km na południe od miasta. Administratorem lotniska jest firma Anena, która jest operatom wielu hiszpańskich portów lotniczych, dzięki czemu duża część procedur na zarządzanych przez grupę lotniskach przebiega w jednakowy sposób. Ułatwia to podróżnym planowanie podróży i usprawnia procedury. Adres lotniska to: Carretera Peñas de San Pedro, Km3.900, 02007 Albacete, Hiszpania.

ALBACETE-LOTNISKO

Znajduje się na wysokości 702 metrów nad poziomem morza. Na chwilę obecną, port lotniczy obsługuje głównie loty czarterowe i połączenia z lotniskiem El Prat w Barcelonie, realizowane przez linie lotnicze Iberia. Historia portu lotniczego sięga 2003 roku, kiedy został oddany do użytku jedyny do tej pory terminal i pas startowy, mierzący 60 metrów szerokości oraz 2700 metrów długości. Liczba pasażerów obsługiwanych przez lotnisko nie przekracza 20 000 rocznie.

Udogodnienia dla podróżnych

Lotnisko zapewnia standardowe udogodnienia dla pasażerów, takie jak możliwość rezerwacji biletów online oraz sprawdzenie wszystkich niezbędnych informacji za pośrednictwem internetu. W kwestii kontroli bezpieczeństwa, odbywa się ona w podobny sposób, jak na większości hiszpańskich lotnisk, zaś jeśli chcemy podróżować z bagażem większym niż podręczny, warto przybyć na lotnisko około godzinę przed planowanym odlotem, by zagwarantować sobie wystarczająco wiele czasu na spełnienie wszystkich procedur. Wejście na pokład samolotu wymaga weryfikacji tożsamości, poprzez okazanie dokumentu personelowi lotniska.

Parking i komunikacja z centrum miasta

Lotnisko posiada parking z ponad 100 miejscami parkingowymi, które pozwalają parkować zarówno samochody osobowe, jak i busy. Zlokalizowany jest kilka metrów od budynku terminala, dzięki czemu podróżni oszczędzają czas. Lotnisko nie posiada usługi wypożyczenia samochodu, jednym dostępnym sposobem połączenia z miastem odległym o 4 km są taksówki. Taksówkę możemy zamówić telefonicznie pod numerem +34 967 522 002. Kosz przejazdu to 0,90 Euro za każdy kilometr, zaś w porze nocnej (22.00-6.00) cena wzrasta do 1,90 Euro. Należy liczyć się także z dodatkową opłatą za bagaż.

Przyjazne niepełnosprawnym

Udogodnienia dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się sprowadzają się w dużej mierze do zapewnienia podjazdów dla wózków inwalidzkich, wind oraz specjalnie przystosowanych toalet. Do niezbędnego minimum zredukowane zostały przeszkody i bariery takie jak np. wysokie progi. Dla osób niepełnosprawnych zmiany te mają niezwykle ważne znaczenie, gdyż umożliwiają im poruszanie się na terenie lotniska oraz korzystanie z jego funkcji tak samo, jak w przypadku osób o całkowitej sprawności ruchowej.

Port lotniczy w Albacete, mimo iż nie obsługuje wielkiej ilości połączeń lotniczych, a liczba podróżnych, korzystających z oferty lotniska w ciągu roku daleka jest od tej, która odwiedza Barajas cy El Prat, to z pewnością można zaliczyć go do najnowocześniejszych lotnisk w Hiszpanii. Spora w tym zasługa faktu, że oddano je do użytku zaledwie 13 lat temu, dzięki czemu zarówno infrastruktura, stan budynków, jak i używanego sprzętu prezentuje się bardzo dobrze i nie wymaga gruntownych modernizacji. Z całą pewnością plusem lotniska jest jego lokalizacja, gdyż w rejonie Kastylii-La Manchy brakuje portów lotniczych.

WOJSKOWY-SAMOLOT

Atrakcje kulturalne

Albacete jest miastem, które staje się szczególnie tłoczne we wrześniu. To właśnie wówczas, w dniach od 7 do 17 września, na ulicach miasta, w galeriach, muzeach i teatrach odbywa się dziesięciodniowe święto Feria de Albacete, podczas którego lokalne stowarzyszenia artystyczne, jednostki oświatowe i centra kulturalne prezentują swoją ofertę licznie zgromadzonym mieszkańcom i gościom.

We wrześniu liczba lotów czarterowych do Albacete jest większa niż w pozostałych miesiącach w ciągu roku. Podczas święta miasta warto wybrać się na tradycyjny jarmark, na którym znajdziemy i zakupimy wiele niepowtarzalnych, związanych z tym miejscem przedmiotów, nawiązujących do lokalnego rzemiosła i rękodzieła, a także wytworów lokalnej sztuki. Zabytkowych budowli nie ma tu zbyt wiele, gdyż Albacete jest miastem nowoczesnym, które swój największy rozwój przechodziło w XX wieku.

Miasto noży

Mimo braku zabytków, Albacete ma niepowtarzalną zaletę – stanowi hiszpańską stolicę wyrobu noży i broni białej. Nic więc dziwnego nie może być w tym, że ktoś nazwie Albacete miastem noży – taka obiegowa nazwa krąży nie tylko w rozmowach lokalnej ludności, ale również spotkać ją możemy w przewodnikach turystycznych i publikacjach poświęconych historii miasta.

Noże wyrabiane w Albacete od stuleci cieszą się wielkim uznaniem, z uwagi na proces ich ręcznego wyrobu, precyzję i niezwykłą wytrzymałość, nic więc dziwnego, że ze średniowiecznej rzemieślniczej tradycji, produkcja noży przerodziła się w przemysł na skalę ogólnohiszpańską, a nawet światową, gdyż wiele fabryk noży zlokalizowanych na terenie Albacete swoje produkty wysyła bezpośrednio zagranicę.

Przemysł nożowniczy jest tym, który daje zatrudnienie wielu mieszkańcom miasta. Dziś jego wytwory mają głównie zastosowania praktyczne oraz kolekcjonerskie, jednak pamiętać należy, że pierwsze produkowane w tym rejonie noże, służyły głównie do obrony. W Albacete nie mogło więc zabraknąć muzeum nożownictwa, które stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych muzeów w mieście. Podziwiać w nim można bogate kolekcje noży, od najdawniejszych, po współczesne.

Naturalne walory

Port lotniczy w Albacete obsługuje podróżnych, którzy przylatują tutaj nie tylko w celach typowo turystycznych, które – jak widać – mają wiele do zaoferowania. Uczestnictwo w lokalnych świętach i zwiedzanie muzeów ma swój niepowtarzalny wymiar, stanowi doświadczenie innego rodzaju niż zwiedzanie Barcelony czy Madrytu, jednak okolice Albacete to także niezwykła uczta dla wszystkich miłośników pięknej przyrody.

ALBACETE-AIRPORT

Znajdujące się tutaj wodospady czy parki krajobrazowe z wieloma gatunkami roślin i zwierząt, które trudno spotkać gdziekolwiek indziej w Hiszpanii, to główne, choć nie jedyne walory krajobrazowe tego regionu Kastylia La Mancha w Hiszpanii. Cała prowincja Albacete stanowi niezwykle atrakcyjny pod względem przyrodniczym obszar, na którym nie brakuje zieleni, dzięki czemu miasto może pochwalić się czystym powietrzem, pomimo swojego przemysłowego charakteru.

Lotnisko a rozwój turystyki

W bezpośrednim sąsiedztwie lotniska znajdują się biura turystyczne, które ułatwiają podróżowanie po mieście, udostępniają przewodników oraz stanowią cenne źródło informacji o mieście dla podróżnych, przybywających do Albacete. Warto zwrócić także uwagę na bogatą ofertę hoteli i szeroki dostęp miejsc noclegowych, w najbliższym otoczeniu lotniska.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij