Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Lecznicze błota Lo Pagan

Lecznicze błota Lo Pagan na Costa Calida w pobliżu Mar Menor w Hiszpanii. W tej części przewodnika po Regionie Murcja, dowiesz się jak znaleźć błota lecznicze Lo Pagan w pobliżu miejscowości Torrevieja, na Costa Blanca. Sprawdź jak dojechać do solanek i leczniczych błot w pobliżu Murcji w Hiszpanii.

Błota lecznicze w pobliżu Orihuela Costa i miasta Torrevieja to fantastyczne miejsce, ale bardzo mało rozreleklamowane i wypromowane w środkach masowego przekazu, zarówno w Hiszpanii jak i w Polsce.

Właściciele nieruchomości na Costa Blanca, którzy odkryli już to miejsce, często korzystają ze zbawiennych właściwości leczniczych tego miejsca, tym bardziej iż wszystkie aplikacje błota są tutaj bezpłatne. Z błot korzysta się za darmo, piszemy o tym, gdyż spora część naszych klientów, kupujących nieruchomości w tym regionie, pyta nas o to.

Terapeutyczne właściwości błota i gliny były znane od starożytności. Chińczycy wykorzystywali je od wielu wieków, lecząc stany zapalne i robiąc z nich okłady. Hipokrates (460-337 r.p.n.e.), ojciec medycyny tradycyjnej, zalecał stosowanie błota do leczenia reumatyzmu. Także Empodokles (490-430 r.p.n.e.), Galen w II wieku i Paracelso w VI wieku, opracowali wiele medykamentów opartych na bazie błota, które zawierają wiele podstawowych składników mineralnych, takich jak wapń, magnez, krzemionka, żelazo i potas.

LO-PAGAN-BŁOTA-LECZNICZE-COSTA-CALIDA-MURCJA

Buszujący w .... błocie

Błota z Mar Menor w Hiszpanii posiadają właściwości lecznicze. Szczególne warunki klimatyczne Mar Menor i okolice Costa Calida (Murcja), długie godziny nasłonecznienia wody w morzu, wysoki poziom soli w morzu, tworzące się szczególnie w północnej części zatoki, powodują tworzenie się błota o bardzo szczególnych właściwościach. Nazwano je La Puntica.

Miejscowość Lo Pagan, nad Morzem Mniejszym (Mar Menor) znajduje się w odległości około 15 km od Torrevieja i 65 km od Alicante na południe w kierunku Cartagena. Znajdują się tutaj terapeutyczne błota, znane od antycznych czasów z właściwości leczniczych. W związku z wielogodzinnym operowaniem słońca oraz bardzo wysokim zasoleniem wody morskiej tworzy się unikalne błoto w zatoce, znane jako La Puntica.

Błoto zawiera wysoki poziom potasu, wapnia, magnezu i siarki. Poleca się je na choroby skóry, ma stymulujący efekt na gojenie się ran, ma działanie anty-zapalne i stosuje się je w schorzeniach reumatycznych i skomplikowanych złamaniach. Błoto aplikuje się na całe ciało i czeka do wyschnięcia na słońcu. Następnie zmywa się je wodą morską. Woda morska w tym miejscu też posiada właściwości lecznicze.

To wszystko zaledwie kilka kilometrów od Torrevieja i co najważniejsze jest za darmo! Zobacz jak dojechać i dowiedz się więcej o leczniczych błotach Lo Pagan na Costa Calida i Costa Blanca w Hiszpanii. Miejscowość Lo Pagan leży na granicy dwóch hiszpańskich "województw": Comunidad Valenciana (Wspólnota Walencjańska) i Region Murcia (region Murcja).

Właściwości lecznicze błota w Lo Pagan

Ostatnia analiza przeprowadzana przez Uniwersytet Murcja w 2005 r. stwierdziła, iż osady błotne z Lo Pagan, zawierają bardzo wysoki procent wapnia, magnezu, potasu, fluoru i siarki. Odsetek ten jest zdecydowanie lepszy, od normalnych wartości znajdywanych w tego typu wodzie o tak wysokim zasoleniu. PH waha się pomiędzy 7,12 i 8,45.

Błoto to, szczególnie polecane jest na choroby typu: wszelkiego rodzaju choroby skóry, ropnie, owrzodzenia, stany zapalne, trądziki, łuszczyce. Ze względu na szybkie wchłanianie, efekt mineralizacji i zdolność neutralizacji kwasu, ma stymulujący wpływ na gojenie się ran. Warstwę błota nakłada się na skórę, eliminuje to toksyny ze skóry.

Błoto to również jest dobre na wszelkiego rodzaju choroby reumatyczne, zapalenia stawów i rehabilitacjach po skomplikowanych złamaniach kości. Przekonaj się sam, wysmaruj się błotem, potem poczekaj aż błoto wyschnie na Twojej skórze na słońcu, następnie spłukaj się po drugiej stronie grobli w wodzie morskiej.

SMAROWANIE-LECZNICZYM-BŁOTEM-MURCJA-COSTA-CALIDA

Aplikacja leczniczego błota

Najlepiej wziąść ze sobą małe wiaderko lub pojemnik na błoto. Na skórę możemy nanosić błoto ręcznie lub za pomocą spatuli. Przy pierwszym razie, najlepiej pozostawić błoto na jedną godzinę, do wyschnięcia na słońcu. Następnie należy spłukać się wodą morską. Proces można powtórzyć kilkakrotnie. Po przybyciu na miejsce zobaczycie wiele osób wysmarowanych czarnym i "nieciekawie" pachnącym błotem, pokrytych czarną mazią od stóp do głów.

Stężenie jonów magnezu, wapnia, sodu i jodu są tutaj znacznie wyższe niż w innych regionach Morza Sródziemnego. Udowodniono, iż termiczna obróbka tego typu słonej wody ma wpływ na osmotyczną, sródmiąższową tkankę ludzkiego organizmu i również aktywnie zwiększa krążenie krwi. W wyniku tego, eliminowane są toksyny z organizmu. Właściwości lecznicze tych błot są porównywalene z właściwościami błot z Morza Martwego w Izraelu!

Dojazd do błot leczniczych Lo Pagan

Skorzystaj z poniższej mapki Google i sprawdź dojazd do błot leczniczych w tej części Hiszpanii. Łatwy dojazd z Torrevieja, Alicante i urbanizacji na Orihuela Costa. Jak jechać? Kierujemy się drogą nadmorską N332, prowadzącą z Alicante, przez Torrevieja i Orihuela Costa na Cartagenę.

W miejscowości San Pedro del Pinatar (na rondzie z łódką) skręcamy w lewo, w kierunku morza. Po prawej stronie mijamy 5 gwiazdkowy (!) hotel Thalassia i jedziemy do samego końca w kierunku morza. Szukamy parkingu, drewniane rampy i błota znajdują się na lewo, widoczne z ulicy.
W odległości około 5km od Lo Pagan, znajduje się lotnisko San Javier (Murcja), dalej leży lotnisko w Alicante, mające wiele połączeń z Wielką Brytanią, Skanydynawią i Europą Zachodnią.

Dojazd samochodem - z Madrytu autostradą A3 Madryt - Walencja, dojeżdżamy do Alicante. Ostatnie 70km pokonujemy drogą krajową N332 Alicante - Kartagena, aż dojedziemy do Lo Pagan (na rondzie w kierunku plaży). Wszystkie drogi i autostrady są świetnie oznaczone w Hiszpanii i nie powinno być problemu ze znalezieniem jakiegokolwiek miejsca. Podróżujesz samochodem po Hiszpanii? Szukasz informacji o drogach i autostradach. Odwiedź rozdział naszego przewodnika poświęconemu podróży samochodem przez Hiszpanię i Portugalię.

LO-PAGAN-DOJAZD-DO-BŁOT-LECZNICZYCH

Dojazd autobusem - regularne linie autobusowe z Madrytu, Alicante, Murcji, Kartageny, oraz Walencji. Wszystkie z nich zatrzymują się w Lo Pagan. Z północnej Hiszpanii: Bilbao, Pampeluna, Vittoria i San Sebastian, dojedziemy autobusami firmy Bilmanbus-autobusy zatrzymują się w miejscowości San Pedro del Pinatar. 1km od Lo Pagan. Dowiedz się więcej o połączeniach autobusowych w Hiszpanii w innym rozdziale naszego przewodnika po Hiszpanii, autobusy w Hiszpanii. Sprawdź rozkłady jazdy i odwiedź hiszpańskie strony internetowe, poświęcone połączeniom autobusowym w Hiszpanii.

Dojazd pociągiem - regularne linie Madryt - Kartagena. Musimy wysiąść w miejscowości Balsicas (10km od Lo Pagan) lub bezpośrednio do Kartageny (koniec linii). Więcej o pociągach w Hiszpanii i połączeniach kolejowych RENFE, znajdziesz w rozdziale naszego przewodnika po Hiszpanii poświęconym hiszpańskim kolejom i połączeniach kolejowych na terenie Hiszpanii.

Pragniesz skorzystać z bezpłatnych, błotnych kuracji w Lo Pagan? Skorzystaj z naszych apartamentów w ofercie znajdujących się w odległości kilkunastu kilometrów od zdrowotnych błot w Lo Pagan. Lista apartamentów na wynajem znajduje się tutaj: apartamenty na wynajem na Costa Blanca.

Lokalizacja błot leczniczych na mapie


Polecane i sprawdzone zakwaterowanie w pobliżu błot Lo Pagan

Hotel Thalassia
5 gwiazdkowy Hotel i SPA w pobliżu błot leczniczych Lo Pagan. Informacje o hotelu specjalizującym się w usługach odnowy biologicznej, SPA i leczeniu błotem. Hotel leży w odległości 2 km od błot leczniczych. Łatwy dojazd z Torrevieja i Orihuela Costa.

Hotel Aguas Salinas
Hotel i zakwaterowanie w pobliżu błot. Hiszpański hotel w pobliżu Mar Menor i błot. Odwiedź stronę internetową tego hotelu w pobliżu błot Lo Pagan. Zarezerwuj pobyt SPA na Costa Calida.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij