Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Karnawał w Kadyksie

Karnawał w Kadyksie w hiszpańskiej Andaluzji. Jeżeli czas Ci pozwoli i masz okazję wybrać się do Andaluzji koniecznie odwiedź Kadyks w okresie karnawału. W ciągu 10 dni trwania karnawału w Kadyksie przez ulice miasta przetaczają się parady, a na placach i skwerach, niemal bez przerwy odbywają się koncerty, parady i konkursy.

Panuje zamieszanie i zgiełk, tak charakterystyczny dla hiszpańskiej fiesty. Każdy kulturalny przybysz może bez problemów wtopić się w tłum i pobawić się wspólnie z Hiszpanami, a właściwie uczestnikami tego karnawału z każdego zakątka świata.

Nikt tak naprawdę nie wie jakie były początki karnawału w Kadyksie. W celu wyjaśnienia źródeł pochodzenia karnawału, uczeni sięgają aż do starożytności i okresu panowania Rzymian w Hiszpanii, odnajdując w pozostałościach cywilizacji z tamtego okresu (szczególnie greckiej i rzymskiej) narzędzia i przedmioty, podobne do tych, jakie używane są współcześnie podczas obchodów tego karnawału w Kadyksie.

Prawie jak we Włoszech ....

Najbardziej charakterystyczne dla karnawału w Kadyksie są mocne wpływy włoskie. Takie akcesoria używane podczas pochodów jak maski, kapelusze i konfetti, zostały przywiezione przez kupców z Genui już w XV wieku i zasymilowane przez gaditianos.

CARNIVAL-CADIZ-ESPANA

Oprócz tego, na imprezach karnawałowych zawsze obecne są: zgryźliwa krytyka, mocny sarkazm i niezwykle prowokacyjna parodia, wyrażane za pomocą strojów w które przebierają się mieszkańcy i przyjezdni do Kadyksu. Wykonuje się także przewrotne piosenki, wykonywane przez lokalnych artystów muzyków, zwanych chirigotas.

Chrześcijańskie korzenie

Bez wątpliwości korzenie karnawału w Kadyksie pochodzą z chrześcijaństwa. Religia ta, uznaje za dogmat, pewien porządek, odwołujący się do cyklu życia, upraw płodów rolnych i pór roku mających wpływ na życie ludzkie.. Zgodnie z tym, chwile smutku i radości następują po sobie w pewnej chronologii.

KARNAWAŁ-W-KADYKSIE

Karnawał jest właśnie konsekwencją owego porządku przyjętego przez chrześcijaństwo: momentem radości, czasem przeznaczonym na zaspokojenie trzymanych na wodzy pragnień, tłumionych w okresie Wielkiego Postu. Niewątpliwie karnawał pełni role równoważącą, zarówno w aspekcie psychologicznym jak i społecznym.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij