Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Kaplica Królewska Grenada

Kaplica artystów, świątynia trzech stylów

Choć miejsca pochówku w Królewskiej Kaplicy zarezerwowane były dla królów katolickich (hiszp.. Los Reyes Católicos), najwięcej miejsca w jej wnętrzu zajmują dzieła malarzy, rzeźbiarzy czy dekoratorów. We wnętrzu Capilla Real znajdziemy prace artystów pochodzących z wielu różnych krajów europy, między innymi Włoch, Beneluksu, Francji i oczywiście Hiszpanii. Pośród twórców znajdziemy wielkie nazwiska o międzynarodowej sławie, takie jak Dirk Bouts, Hans Memling, Perugino, Rogier van der Weyden czy Bartolome Bermejo.

W czasie ponad 200 lat budowy całej Katedry, nad jej wyglądem i wystrojem pracowało wielu wspaniałych artystów, którzy reprezentowali różne style architektoniczne. Główny ołtarz kaplicy prezentuje się w stylu renesansowym i stanowi najstarszy styl, jaki podziwiać możemy w całej Katedrze w Grenadzie. Jego konstrukcja jest bogato zdobiona i przedstawia sceny z życia Jezusa, jego męczeńską śmierć, a także dzieje i tortury Jana Chrzciciela oraz Jana Ewangelisty.

Dzieła, jakie możemy oglądać w Royal Chapel to nie wszystko, co oferuje nam Katedra w Grenadzie. Znajdująca się obok zakrystia do prawdziwy skarbiec eksponatów, związanych z twórczością malarzy flamandzkich, między innymi wspomnianego wcześniej Memlinga, Weydena czy Botticellego.

Kaplica, która kryje w sobie wiele pięknych elementów, nie może pozostać niezauważona, nawet przez niezainteresowanych tematyką turystów. Jej bogate zdobienia oraz duża ilość dzieł sztuki wykonanych przez artystów, których dzieła do dziś uważane są za unikaty, przyciągają wzrok wielu osób. Zlokalizowana po prawej stronie Katedry Royal Chapel to jedno z najważniejszych miejsc tutejszego kompleksu katedralnego.

Pierwotnie Katedra miała zostać wybudowana w oparciu o założenia stylu gotyckiego, o co wnioskował pierwszy architekt (Enrique Egas). Rada kapituły, w czasie powstawania Katedry postanowiła, że głównym architektem nadzorującym rozbudowę Katedry stanie się Diego de Siloe, który podczas pobytu we Włoszech poznał tajniki tamtejszego renesansu. Budowa Katedry i uzupełnianie jej wnętrza o nowe elementy trwała nieprzerwanie aż do 1704 roku. W tym czasie wielu następców próbowało wprowadzić do Katedry i Kaplicy Królewskiej kawałek swojego ulubionego lub sztandarowego stylu. Wśród nich znalazły się między innymi takie sławy, jak Alonso Cano, który ukończył fasadę budynku w 1667 roku. Widać to w poszczególnych elementach kaplicy.

KAPLICA-GRENADA

Zwiedzanie

Katedra dostępna jest dla zwiedzających w dogodnych godzinach, choć niektórych może rozczarować fakt, że nie można odwiedzać jej murów w godzinach porannych. Katedra czynna jest w okresie zimowym (XI - III) od poniedziałku do soboty w godzinach 10:30-13:00 i od 15:30 do 18:00.

W niedziele i dni świąteczne zwiedzanie Katedry można rozpocząć pół godziny później. W okresie letnim (IV - X) turyści mogą podziwiać Katedrę i Kaplicę Królewską od poniedziałku do soboty między 10:30 a 13:00 oraz między 16:00 a 19:00. W pozostałe dni (niedziele i święta) Katedrę można zwiedzać między 11:00 a 19:00 (sjesta trwa od 13:00 do 16:00).

Zanim wybierzemy się do tej niezwykłej świątyni warto sprawdzić, czy nie trafimy na czas popołudniowej przerwy. Wstęp jest oczywiście biletowany – wejście dla jednej dorosłej osoby wiązać się będzie z kosztem około 8 Euro (po 4 Euro na każdą z dwóch części obiektu – Capilla Real oraz główne pomieszczenie Katedry). Warto wiedzieć, że miejsce to można odwiedzać praktycznie przez cały rok kalendarzowy. Wyjątkiem są jedynie Wielki Piątek, Boże Narodzenie, Nowy Rok oraz 2 stycznia, a także 12 października.

Zainteresuje Cię również:
czytaj dalej o Capilla Real w Grenadzie | Grenada przewodnik | Alhambra i bilety do Alhambry | dojazd do Grenady |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij