Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Isla de Benidorm

Zaraz po przyjeździe do Benidormu i wyjściu na piaszczystą plażę, dostrzeżesz wysepkę, sterczącą z morza w odległości kilku kilometrów od plaży (dokładnie dwie mile morskie od portu w Benidormie). To wyspa o nazwie Isla de Benidorm. Hiszpanie używają jeszcze jednej nazwy na tę wyspę Isla de los Periodistas.

Na wyspie nie mieszkają ludzie, wyspa nie posiada stałych mieszkańców, aczkolwiek z Benidormu można wykupić wycieczkę na wysepkę, gdzie w restauracji można spożyć posiłek składający się z owoców morza. Wyspa Isla de Benidorm ma długość 350 metrów i powierzchnię 0,637 km2. Najwyższe wzgórze na wyspie wznosi się na wysokość 73 metrów n.p.m.

Niewiele jest znane z historii wyspy. W roku 1834 wyspa służyła rodzinom z Benidormu jako ucieczka przed epidemią cholery, która pustoszyła miasto i okolice. Parę wieków wcześniej wysepka służyła jako punkt wypadowy dla piratów, pustoszących hiszpańskie wybrzeża, mordując i grabiąc mieszkańców śródziemnomorskiej części Hiszpanii.
W tej chwili wyspa stanowi interesujące miejsce dla płetwonurków i amatorów nurkowania. Znajduje się tutaj rafa koralowa zwana la Llosa.

Nurkowanie w Benidorm

Jest to bardzo znane miejsce dla zainteresowanych nurkowaniem. Najciekawszy punkt znajduje się około 300 metrów od wyspy na południe. Najwyższa część rafy znajduje się 6m pod wodą, najgłębsza sięga 30 metrów pod wodę. Warunki do nurkowania są idealne, woda jest krystalicznie czysta. Żyje tu szereg gatunków ryb i roślin.

Z wyspą w pobliżu Benidormu związanych jest kilka legend i podań. Jedną z najciekawszych jest to, iż wyspa to kawałek skały wyciętej przez przybyszów z kosmosu i wrzucona do wody. Dlaczego? Ponieważ jeden ze szczytów okolicznej góry do złudzenia przypomina wycięty laserem (lub jakimś kosmicznym narzędziem) kawałek góry. Częśc szczytu górskiego zupełnie wygląda jak przecięta laserem i wizualnie "pasuje" do kształtu wyspy Isla de Benidorm !

WYSPA-W-POBLIZU-BENIDORM
Isla de Benidorm a w tle plaże i panorama Benidormu

Wycieczki na wyspę Isla de Benidorm

W sezonie letnim można wybrać się na wyspę. Statki odchodzą co godzinę, począwszy od 10.00 rano. Powroty również są co godzinę. Ostatni powrót na ląd w zależności od warunków meteorologicznych.

Jesienią, wiosną i zimą również można wybrać się statkiem na wyspę, aczkolwiek częstotliwość rejsów jest rzadsza. Trzeba skonsultować godziny wypływania statków. Najlepiej zadzwonić pod numer podany poniżej

Cena biletów

Dorośli 14.00€
Dzieci: 11.00€
cena biletu w obydwie strony

Aby uzyskać więcej informacji o aktualnych wycieczkach na wyspę można dzwonić na numer: 0034 96 585 0052
Podróż statkiem zajmuje około 15 minut.

Na wyspie można spożyć posiłek w restauracji. Serwowana jest typowa kuchnia śródziemnomorska. Podczas posiłku można obserwować morze i Benidorm z oddali. Restauracja specjalizuje się w owocach morza, oraz w miejscowej paelli.

WYCIECZKA-STATKIEM-BENIDORM
Wycieczka statkiem z Benidorm na Isla de Benidorm

Staki pływające na wyspę Isla de Benidorm:

"Acuario 2", "Bahia de Benidorm" lub "Aquascope" (na pół zanurzona łódź przystosowana do obserwacji życia podwodnego, coś w rodzaju łodzi podwodnej...)

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij