Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Conil de la Frontera turystyka

Conil de la Frontera dawniej

Conil de la Frontera to miasto o bogatej tradycji historycznej. Już w czasach starożytnych do miejsca tego często przybywali Fenicjanie – naród handlarzy i żeglarzy, którzy utworzyli tu swoje osady i zajmowali się rybołówstwem. Okres panowania tu Imperium Rzymskiego zakończył się i na tereny te zawitali Wandalowie i Wizygoci. Dopiero przybycie muzułmanów w 711 roku naszej ery zapoczątkowało tutaj tworzenie się infrastruktury miejskiej, choć oficjalnie o gminie wspomina się dopiero w 1265 roku. Wtedy to na ziemie, na których leży dziś Conil de la Frontera przybyli chrześcijanie, odbierając tym samym tereny muzułmanom w procesie rekonkwisty.
W 1299 roku miasto zostało przekazane w ręce Alonso Pereza de Guzmana przez króla Ferdynanda IV oraz zmieniono jego nazwę na Torre de Guzman. Zmiana wynikała z charakteru obronnego miasta, który przyczynił się do wybudowania tu wieży strażniczej (z hiszp.. torre oznacza wieża).

W XVI wieku, po licznych epidemiach, miasto nie mogło udźwignąć się z kryzysu, który pogłębiany był przez konflikt dwóch rodzin arystokratycznych, tj. Guzmanów oraz Ponce de Leon. Problemy skończyły się wraz z wiekiem XVII, który można określić Złotym Wiekiem w Conil de la Frontera. Jednak historia lubi się powtarzać i kolejne lata, aż do okresu po 1960 roku nie należały do najlepszych.

Miasto dziś

Dopiero turystyka postawiła miasto Conil de la Frontera na nogi. Władze miasta i mieszkańcy szybko zorientowali się, że jest to sektor, z którego można czerpać duże zyski. Od tego momentu w miasteczku pojawiło się coraz więcej obiektów hotelowych, infrastrukturę miasta dostosowano do ruchu turystycznego oraz przystosowano plaże do użytkowania przez przyjezdnych.

W granicach miasta znajduje się wiele godnych uwagi obiektów oraz zabytków. Jest to między innymi wspomniana wcześniej wieża Guzmana (Torre de Guzman), która zbudowana została na przełomie XIV i XV wieku. Będąc w mieście warto także odwiedzić muzeum Museo de Raíces Conileñas, które w swoich zbiorach posiada pokaźną kolekcję niemal 1000 eksponatów, które obrazują życie codzienne mieszkańców na przestrzeni dziejów. W muzeum tym znaleźć można stare przedmioty codziennego użytku, urządzenia i maszyny wykorzystywane dawniej przez mieszkańców i inne ciekawe przedmioty, nawiązujące często do rybołówstwa, którym mieszkańcy Conil de la Frontera trudnią się od wielu lat.

CONIL-FOTO
Conil de la Frontera

Istnieje tu także wiele budowli sakralnych, które budowane były na przestrzenia ponad 600 lat. Jedną z nich jest powstały w 1779 roku, piękny kościół i Hospicjum Miłosierdzia (Iglesia y Hospicio de la Misericordia). Warto tu także odwiedzić Ermita de Nuestra Señora María Auxiliadora (Kaplica Matki Boskiej Pomocnej).

Kiedy przyjechać?

Najlepszymi miesiącami do wypoczynku są tu oczywiście lipiec i sierpień, choć osoby preferujące niższe temperatury mogą wybrać się tutaj także jesienią i wiosną. Warto zauważyć, że większość turystów przebywających w miejscowości to Hiszpanie. Niemcy i Anglicy wybierają zazwyczaj inne miejscowości nadmorskie.

Do Conil de la Frontera warto przyjechać w trakcie karnawału. Mają tu miejsce liczne zabawy, a ulice zapełniają się przebranymi w różne stroje osobami, a także odbywają się konkursy. Ciekawym okresem, w którym warto odwiedzić miasto jest także Wielki Tydzień. W Conil de la Frontera organizowane są wtedy uroczystości, takie jak barwna procesja, czy uliczne koncerty.

Conil de la Frontera to doskonałe miejsce dla tych, którzy oczekują spokoju i wyciszenia. Półdzikie plaże i mała ilość turystów spoza Hiszpanii to niewątpliwe plusy tego miejsca. Dodatkowym atutem jest lokalna kuchnia, której głównymi daniami są gorące gaz pacho, smażone ryby czy słynna zupa pomidorowa z regionu Kadyksu.

Zainteresuje Cię również:
przewodnik po Conil de la Frontera czytaj dalej | zabytki Conil de la Frontera | wybrzeże Costa de la Luz w Hiszpanii | Andaluzja | strona główna przewodnika po Hiszpanii |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij