Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Conil de la Frontera

Conil de la Frontera na Costa de la Luz

Południowo – zachodnie krańce Hiszpanii to tereny, na których spotkać można miasta o nadprzeciętnym uroku. To tutaj położone są atlantyckie miasta portowe, które w dziejach Hiszpanii odegrały kluczową rolę. Po wielu latach stały się one ośrodkami nauki i sztuki, ale także miejscami chętnie odwiedzanymi przez turystów. Pośród nich najdziemy nadmorskie miasto Conil de la Frontera. To położone na Costa de la Luz miasteczko słynie nie tylko ze swojej architektury i historii, ale także jest miejscem docelowym podróży turystów, którzy chcą wypoczywać na jednej z pięknych plaż u pobliskich wybrzeży Atlantyku. W bliskim sąsiedztwie Conil de la Frontera znajduje się bowiem aż 6 plaż, pośród których znaleźć możemy najpiękniejsze plaże Hiszpańskie znajdujące się nad Atlantykiem. Turyści cenią to miasto za prawdziwie portowy klimat oraz malownicze pejzaże, których tutaj nie brakuje.

Wypoczynek w Conil de la Frontera

W pobliżu miasteczka wypoczywać można na jednej z sześciu doskonale przygotowanych do tego celu plaż. Zarówno w Europie, jak i na świecie wiele jest osób, które od gorących plaż Andaluzji wolą wypoczynek nad brzegiem Oceanu. Tym właśnie osobom powinny spodobać się tutejsze wybrzeża Costa de la Luz.
Conil de la Frontera to aż 16 kilometrów plaż pokrytych czystym, białym niemal piaskiem, spośród których można wyróżnić:

1. Playa de Los Bateles

Jest to najpopularniejsza plaża w Conil de la Frontera. Długa na około 1000 metrów i szeroka na 10 metrów przestrzeń należy do jednych z najczystszych plaż w całej Hiszpanii. Dodatkowym urokiem tej właśnie plaży jest jej natura – nie jest to typowa miejska plaża, przynajmniej nie wygląda na taką. Plaża jest po części porośnięta roślinnością (trawy), co nadaje jej nieco dzikiego charakteru. Miejscem wartym odwiedzenia jest promenada biegnąca wzdłuż plaży. Obok niej znajdziemy klimatyczne kawiarenki, bary i restauracje, z których zapachy i aromaty kuszą turystów do spróbowania lokalnych specjałów. Jest tu także sporo miejsc parkingowych.

2. Playa de La Fontanilla

To prawdopodobnie druga co do popularności plaża znajdująca się przy Conil de la Frontera. Rozpościera się ona na długości ponad 1200 metrów i znaleźć tam można równie piękną promenadę. Choć panuje tutaj nieco bardziej wietrzna pogoda, niż na Playa de Los Bateles, jest tu także więcej udogodnień dla turystów. Liczne punkty wypożyczalni leżaków, budki telefoniczne, prysznice czy kabiny do wypoczynku to tylko niektóre z dodatkowych akcesoriów, z jakich możemy korzystać będąc na Playa de La Fontanilla. Dodatkowym atutem jest bliskość miasta - Conil de la Frontera znajduje się zaledwie 10 minut spacerem stąd.

PLAŻE-CONIL-COSTA-LUZ-HISZPANIA
Plaża w Conil de la Frontera

3. Playa de la Fuente del Gallo

Jest to plaża, która nie posiada tak dobrej infrastruktury, co wspomniane wcześniej. Znajduje się ona obok osiedla mieszkaniowego o tej samej nazwie. Z uwagi na swój charakter jest to plaża, która przypadnie do gustu osobom szukającym idealnego miejsca na wspólny piknik. Dodatkową zaletą jest dobre osłonięcie przed wiatrem.

4. Playa del Roqueo

Nieco węższa, pokryta białym piaskiem o drobnej strukturze plaża należy do jednych z ciekawszych pod względem ukształtowania. Piaszczysty brzeg jest tutaj osłonięty wysokimi na około kilkanaście metrów skałami. Nie ma tu promenady ani zaplecza gastronomicznego, jednak plaża ma swój urok. Jest to niemal dzikie miejsce – gdyby nie regularnie rozmieszczone kosze na odpadki i wiele osób wypoczywających na brzegu, można by wziąć to miejsce za zupełnie nieznane turystom.

CONIL-DE-LA-FRONTERA

5. Playa del Chorrillo

Jest to jedna z popularniejszych plaż, zwłaszcza wśród młodzieży. Z jej perspektywy miasto Conil de la Frontera widoczne jest bardzo wyraźnie. Jest to szeroka plaża, która oferuje wszelkie udogodnienia. Nazwa wywodzi się od strumieni wody, które spływają tu z malowniczych klifów. Same skały mają tu charakterystyczną, schodkową rzeźbę, którą zachwycają się niemal wszyscy przyjeżdżający tu turyści.

6. Playa del Puntalejo

Położona najdalej na północ plaża, leżąca w granicach Conil de la Frontera charakteryzuje się doskonałym klimatem oraz jest osłonięta niemal całkowicie od silnego wiatru. Położona między piaskowymi skałami plaża nie ma bezpośredniego połączenia z szosą, dlatego aby tu dotrzeć należy przejść około 150 metrów w dół. Ponieważ woda jest tu spokojniejsza niż na innych plażach, warto przyjść tu z rodziną.
Należy jednak uważać na czas przypływu, podczas którego należy uważać na ostre skały. Plaża często odwiedzana jest o zachodzie słońca przez zakochanych. Złoty kolor skał odbija się w wodzie, a dodatkowe iluminacje słońca sprawiają, że miejsce to wydaje się być magiczne.

Zainteresuje Cię także:
zabytki Conil de la Frontera | turystyka Conil de la Frontera | wybrzeże Costa de la Luz | Andaluzja autonomiczny region Hiszpanii |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij