Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Cerler kurort narciarski w Pirenejach

Cerler w Pirenejach – kurort narciarski. Jeśli zamierzacie spędzić urlop w Hiszpanii, na pewno prześledziliście dziesiątki prospektów reklamowych, ofert biur nieruchomości, ofert biur podróży i co ważniejsze wiele przewodników turystycznych, w których poznaliście magiczne miejsca, w których chcielibyście spędzić swój tygodniowy lub dwutygodniowy urlop.

Jeśli lubicie prażące słońce i mieć wszystko pod ręką, najpewniej wybierzecie wakacje all inclusive, podczas których będziecie mogli wypoczywać w słońcu, nad wodą, sącząc zimnego drinka. A być może nie spędzicie w hotelu ani jednej chwili, poza nocowaniem i wolicie zwiedzać Półwysep Iberyjski?

Hiszpania to piękny kraj, który może się Wam kojarzyć jednak nie tylko z wakacjami all inclusive, tylko właśnie też ze zwiedzaniem. Hiszpania to cudowny i bogaty kulturowo kraj z długą i ciekawą historią, która pokazuje się w każdym z zabytków, które możecie zwiedzić. Tego wszystkiego zapewne się spodziewaliście, ale czy wiecie, że Hiszpańskie Pireneje to również miejsce, w którym możecie spędzić swój zimowy urlop? Znajdziecie tutaj wiele miasteczek, w których możecie spędzić swoje zimowe ferie, a są tu dziesiątki kurortów narciarskich przygotowanych do uprawiania różnorodnych sportów zimowych.

WYCIAGI-CERLER-PIRENEJE-MAPA

Pireneje

Majestatyczne Pireneje to trzeci łańcuch górski w Europie jeśli chodzi o wielkość. Pierwsze są Alpy, drugie Góry Betyckie, a trzecie to właśnie Pireneje. Grzbiet Pirenejów rozciąga się od północy na południe, od Atlantyku do Morza Śródziemnego, a same góry przez 450 kilometrów są granicą między Francją a Hiszpanią. Trzecim krajem, którzy dzieli się z Francją i Hiszpanią Pirenejami jest Księstwo Andory, którego cała powierzchnia znajduje się w tym masywie górskim.

Być może zainteresuje Was etymologia nazwy tych hiszpańsko – francuskich gór. Jedne źródła mówią, że nazwa pochodzi z języka baskijskiego i brzmiała „Ilene os”, co oznacza „góry księżyca”. Tym, którzy wolą bardziej wyszukane wyjaśnienie nazwy, bardziej spodoba się pochodzenie mitologiczne tej nazwy – w mitach wystąpiła córka Atlasa - Pyrene , a jej imię oznaczało po grecku „ogień”.

Wszystkie trzy pirenejskie kraje, Hiszpania, Francja i Andora, mają w tych górach swoje kurorty narciarskie. W Andorze są to między innymi Pal Arinsal, La Rabassa, czy Ordino Arcalis, we Francji Artouste, Gourette, La Pierre – St Martin, Ascou-Pailheres, Mijanes-Donezan i tym podobne. W Hiszpanii również znajdziecie wiele ciekawych kurortów, są to prestiżowy Candanchu, Astun, Formigal, Panticosa – Los Lagos, Port del Comnte, BoiTaul Resport, Baqueira Beret, Porte – Aine, Esport Esqui Par I Tavascan, a także najwyżej położony z hiszpańskich kurortów Cerler.

Kurort narciarski – Cerler

Kurort narciarski Cerler, oficjalnie nazywany Aramón Cerler to kurort narciarski zlokalizowany w Dolinie Benasque, blisko miasteczka Benasque. Znajduje się on w centralnych Pirenejach w prowincji Huesca. Miasteczko położone jest 143 kilometry od stolicy prowincji, Huesca, na wysokości 1140 metrów nad poziomem morza. Klimat w miasteczku i okolicy jest typowo górski, są tu chłodne lata i mroźne zimy z częstymi i obfitymi opadami śniegu. Jeśli podliczyć średnią temperaturę roczną wyszło by jedynie 9,4 stopni Celsjusza. Jeśli przyjedziecie do Cerler, możecie zwiedzić renesansowy Palacio de los Codes de Ribagorza oraz kościół Santa Maria z XVII wieku. Kiedy tu będziecie odwiedźcie te zabytki jeśli będziecie chcieli chwilę odetchnąć od zimowego szaleństwa.

Sezon w Cerler rozpoczyna się 28 listopada, a kończy 24 kwietnia. To właśnie wtedy warunki atmosferyczne pozwalają na idealne zabawy w śniegu, w szczególności te, na które większość turystów odwiedzających Cerler ma ochotę, zjeżdżanie na nartach i uprawianie sportów zimowych. Kurort znajdziecie pod adresem Cerler ski resort, Telesilla B-1, 22449 Cerler, Benasque, Huesca - Aragon.

Kurort znajduje się na wysokości 2650 metrów nad poziomem morza, co daje różnicę wzniesień wynoszącą 1150 metrów, co daje naprawdę dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. W okolicy Cerler znajdują się trzy najwyższe szczyty ze wszystkich szczytów znajdujących się w całych Pirenejach i są to Aneto – 3404 metrów nad poziomem morza, Posets – 3375 metrów nad poziomem morza i Monte Peridido – 3355 metrów nad poziomem morza, co sprawia, że jest to miejsce bardzo magiczne. Ośrodek otoczony jest 60 innymi szczytami mającymi powyżej 3000 metrów. Nic dziwnego, że Cerler to najwyżej położony kurort narciarski w Hiszpanii. Śmiało można powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych kurortów zimowych w całych hiszpańskich Pirenejach.

STACJA-NARTY-PIRENEJE-CERLER

Wracając do samego kurortu narciarskiego, Aramón Cerler ma 72 kilometry na 65 trasach narciarskich o różnym stopniu trudności. Dla całkiem początkujących jest siedem tras, zielonych. Niebieskich, czyli łatwych, jest szesnaście, co stanowi 24 procent wszystkich tras. Aż 25 nartostrad ma kolor czerwony, czyli są przeznaczone dla osób zaawansowanych, ich ilość stanowi znaczną większość wszystkich tras, około 38 procent. Na koniec perełka dla prawdziwych ekspertów zimowego szaleństwa, czeka tutaj czternaście tras, którym został nadany kolor czarny, czyli trasy dla ekspertów. Trasy rozmieszczone są wzdłuż dwóch dolin, Cerler i Ampriu.

Na stoku znajdziecie dziewięć wyciągów krzesełkowych, pięć kolejek liniowych i pięć wyciągów dywanowych. Wydolność wyciągów wynosi około 24800 narciarzy na godzinę. A ciągłość zimowej zabawy zapewnia ponad 38 armatek śnieżnych.

Karnety w Cerler

Jeśli zamierzacie często zjeżdżać tutaj na nartach najlepiej zaopatrzcie się w karnety. Najmniejszy karnet dotyczy dnia roboczego, wtedy za młodzież od 6 do 11 roku życia zapłacicie 31.5 Euro, za bilet normalny 39.50 Euro. Tańszy może okazać się karnet popołudniowy, ponieważ za młodzież zapłacicie 26.50 Euro, za bilet normalny 33 Euro, a to dlatego, że wieczorami często temperatura co nieco wzrasta i najlepsze warunki pogodowe na zjazdy są mimo wszystko przed południem. Zaoszczędzicie też jeśli zamierzacie spędzić tutaj więcej czasu, karnet dwu dniowy dla młodzieży do 11 roku życia oraz dla seniorów powyżej 65 roku życia kosztuje 63 Euro, pozostali zapłacą 78 Euro. Możecie też nabyć karnet sześciodniowy, który najbardziej się opłaca, za młodzież i seniorów zapłacicie 166 Euro, za pozostałych 207 Euro.

Infrastruktura kurortu Cerler

W Cerler znajdziecie cztery restauracje, które bez żadnych problemów obsługują ilości turystów, którzy odwiedzają ośrodek narciarski. Jeśli jednak będziecie mieli przyjść pożywić się większą grupą, może dobrym pomysłem byłoby zarezerwować stoliki. Jeśli nie umiecie jeździć na nartach, nie musicie rezygnować z urlopu w Cerler, będziecie mogli skorzystać z jednej z trzech szkółek jazdy na nartach.

Jeśli nie macie swojego sprzętu, możecie go kupić na miejscu lub po prostu wynająć w jednej z dwóch renomowanych wypożyczalni. Dla najmłodszych, którzy być może nie wytrzymali by z Wami na stoku, przygotowano klubik – przedszkole, w którym na czas Waszej nieobecności dziećmi zajmą się profesjonalnie przeszkolone opiekunki i opiekunowie. Dla nieco starszych czeka ogródek zimowy, gdzie pod okiem animatora, dzieci będą mogły poczuć zimowe szaleństwo na własnej skórze, ale w warunkach dla nich przystosowanych. Najmłodsi będą zadowoleni kiedy zajrzą w strefy do budowania bałwanów i innych zimowych budowli.

W Cerler i w okolicy znajdziecie również parking dla swoich samochodów, trasy do biegów narciarskich, barki, kafejki, puby, dyskoteki, w których możecie spędzić każdą noc, jeśli emocji w ciągu dnia będzie Wam za mało. W razie potrzeby znajdziecie tu również galerię handlową oraz centrum medyczne, stację benzynową, pocztę, bankomaty i bank. Wszystkie te rzeczy wydają się na pozór tak banalne, że często nie pytamy o nie w biurze podróży, ich obecność tutaj jest naprawdę przydatna.

Zakwaterowanie w Cerler

Jeśli przyjedziecie tutaj ze zorganizowaną wycieczką z biurem turystycznym, nie musicie martwić się o swoje zakwaterowanie. Jeśli jednak przyjeżdżacie tutaj na własną rękę, indywidualnie, będziecie musieli znaleźć nocleg na czas swojego urlopu, aby po dniu pełnym, wrażeń oraz sportowych szaleństw, odpocząć i wyspać się do rana.
W samym Cerler znajdziecie ponad 1090 łóżek w hotelach lub apartamentach.
Jeśli chcielibyście rozejrzeć się po okolicy w poszukiwaniu innego noclegu, łóżek będzie ponad 5000. W samym Aramón Cerler znajdziecie sześć hoteli. Są to Hotel Monte Alba, Aparthotel Hg Cerler, Prados de Velarta, Edelweiss, Casa Cornel, oraz Husa Edelweiss. Wszystkie te hotele są trzygwiazdkowe.

Pierwszy z wymienionych, Hotel Monte Alba został wybudowany w 1973 roku, ale został oddany kompletnej renowacji w 2010 roku. W hotelu czeka na Was 127 pokoi o wysokim standardzie. Noc w hotelu kosztuje około 100 Euro za osobę. Goście hotelowi mogą korzystać z parkingu lub garażu. W hotelu są restauracje, oraz barek. Dla uciechy fizycznej można korzystać z sauny, spa, basenu oraz usług masażu. Goście mogą korzystać z darmowego dostępu do Internetu, mają w pokojach telewizję.

NA-NARTY-W-PIRENEJE-FOTO

Tańszym z wymienionych hoteli jest na przykład Hotel Edelweiss, w którym jest 56 pokoi i został on wyremontowany w 2008 roku. Noc tutaj kosztuje około 37 Euro za osobę. Nie wszystkie pokoje mają telewizję i dostęp do Internetu, ale są one dostępne w pomieszczeniach ogólnych, w których możecie spędzać wolne chwile razem z innymi gośćmi. Jeśli brak telewizora w pokoju Wam nie przeszkadza, nie zależy Wam na basenie i gabinecie masażu, być może to będzie dobry hotel.

Na narty do Hiszpanii

Kurorty zimowe w Hiszpanii oferują dobre warunki na wyjazd na narty. Należy też pamiętać, że wyjazd na narty można połączyć z wycieczką po Hiszpanii, bo przecież Hiszpania to piękny kraj, w którym można zwiedzać wszystko co ma do zaoferowania bez końca. Wyjazdy zimowe na pewno przegrywają z wyjazdami letnimi, wielu turystów nie myśli nawet o przyjechaniu do Hiszpanii poza gorącym latem, ale jednak warto.

Wyjazdy zimowe do Hiszpanii prawdopodobnie nie są konkurencyjne do wyjazdów w inne miejsca w Europie, takich jak Niemcy, Szwajcaria, Austria, Włochy czy choćby Francja. Kurorty zimowe w hiszpańskich Pirenejach oferują specyficzne warunki klimatyczne, kiedy w górach temperatura oscyluje w okolicy zera stopni Celsjusza i można jeździć na nartach, poza górami, może się okazać, że jest cieplej i można spędzić miłe chwile odpoczynku, podczas zwiedzania sąsiednich miast i miasteczek.

Zainteresuje Cie także:
więcej o Cerler w Pirenejach | gdzie na narty do Hiszpanii | hiszpańskie Pireneje | Andora - miejsce na narty i doskonałe zakupy w Pirenejach |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij