Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Cambrils

Hiszpania to piękny kraj, o czym możecie przekonać się na każdym kroku. Burzliwa historia Półwyspu Iberyjskiego sprawia, że każdy z zabytków jest warty obejrzenia. A co jeśli chcecie zwiedzić Hiszpanię nie tylko aktywnie jeżdżąc po okolicznych zabytkach, ale również trochę odpocząć i poopalać się na gorącym słońcu? Nic prostszego. Hiszpania to jeden z najlepszych celów turystów na wakacyjny urlop.

Jednym z najlepszych miejsc na wakacyjne szaleństwo jest wybrzeże o pięknie brzmiącej nazwie – Costa Dorada, czyli Złote Wybrzeże. Jest to turystyczny region Hiszpanii położony wzdłuż Morza Śródziemnego, między ujściem rzeki Ebro, a przepiękną Barceloną. Ten region słynie przede wszystkim z rozciągających się przez 214 kilometrów piaszczystych plaż. Wybrzeże wschodniej Katalonii nazwano Costa Dorada ze względu na piękne, piaszczyste, złote plaże, które są bezsprzeczną wizytówką tego regionu.

Złote Wybrzeże to bezapelacyjnie wakacyjna atmosfera, piękne plaże, z łagodnym zejściem do morza, wspaniała lokalna kuchnia, cudowna śródziemnomorska roślinność, dająca cień spragnionym turystom, gorące dni i ciepłe noce. Turyści szczególnie upodobali sobie trzy kurorty nadmorskie na Costa Dorada, pierwszy to Salou, z ogromną ilością barów, knajpek, klubów i pięknymi plażami przygotowanymi do uprawiania sportów wodnych i plażowych, drugi to La Pineda z pięknymi plażami i infrastrukturą, oraz Cambrils, miasteczko z hiszpańskim charakterem, gdzie znajdziecie nie tylko plaże i hiszpańskie bary i knajpki, ale również starożytne ruiny i średniowieczne budowle, brukowane ulice i wszystko co można zwiedzić, kiedy będziecie mieli dość plaży.

FOTO-CAMBRILS

Ciekawe Cambrils na Costa Dorada

Kurort Cambrils to więcej niż zwykły letni kurort nadmorski, to również bardzo ciekawa historia, która widoczna jest w tutejszych zabytkach. Historię tego miejsca można zacząć od czasów prehistorycznych, ale dopiero od czasów Cesarstw Rzymskiego można śmiało powiedzieć o rozwoju tego miasta. To właśnie tutaj przebiegała Via Augusta, czyli główny rzymski szlak tamtego okresu, najważniejszym miejscem zachowanym z czasów panowania Starożytnych Rzymian jest Villa La Llosa, gdzie od 1980 roku do dziś prowadzone są prace archeologiczne, szacuje się, że budowle mogą pamiętać VI wiek. W 476 roku terytorium zostało opanowane przez Wizygotów, natomiast na początku VIII wieku cały region Tarragona został przejęty przez Maurów.

W średniowieczu, w 1152 Królestwo Katalonii i Aragonii rozpoczyna ekspansję na południe Półwyspu Iberyjskiego na skutek rekonkwisty wypiera Maurów z tego terytorium, jak i całej z Hiszpanii. Ze względu na strategiczne położenie miasteczka zbudowano mury obronne z wieżami, które miały służyć do obrony nie tylko miasteczka, ale również okolicznych miejscowości. Rozwija się wówczas dzisiejsze Stare Miasto.

Wieloletni spokój zakłócony zostaje w grudniu 1640 roku, kiedy Cambrils stał się miejscem konfliktu z królem Flipem IV. Miasto wytrzymało trzy dni oblężenia przez ogromną królewską armię pod wodzą markiza Los Velez i skapitulowało. W wyniku tego zabito wielu mieszkańców broniących Cambrils, pomimo, że łamało to ustalone warunki kapitulacji, a także zniszczono większość murów obronnych. To wydarzenie upamiętniane jest co roku w ceremonii na Placa del Setge, naprzeciwko ruin murów.

W XVIII wieku populacja Cambrils zaczęła się powiększać i miasto rozrastać poza jego dotychczasowe mury. Wybudowano port i rozpoczęto rozwój w kierunku rybołówstwa. Lokalni rybacy musieli się jednak zmagać z częstymi atakami śródziemnomorskich piratów. Wybudowano wtedy wieżę w porcie, Torre del Puerto, mającą służyć obronie przed atakami nieproszonych gości. Wokół wieży rybacy i inni mieszkańcy okolicy, ze względu na bezpieczeństwo, zaczęli budować swoje domy.
Budowę nowego, bezpiecznego portu mieszkańcy mogą zobaczyć dopiero sto lat później. Pod koniec XIX wieku, otwarcie linii kolejowej uwalnia kolejny impuls rozwoju miasta, mimo ówczesnych epidemii i wojen. W połowie XX wieku zaczęto wykorzystywać turystyczny potencjał miasta, co trwa do dziś.

Atrakcje i zabytki

Jedną z atrakcji Cambrils są wspomniane ruiny Villa La Llosa, gdzie nieprzerwanie od 1980 roku prowadzone są prace archeologiczne mające na celu ukazać turystom jak żyli tutaj ludzie w czasach Cesarstwa Rzymskiego, a także wcześniej. Ruiny można zwiedzać samemu, ale również z przewodnikiem, który oprowadzi Was używając języka hiszpańskiego lub katalońskiego.

ZDJECIE-CAMBRILS-HISZPANIA

Odwiedźcie Muzeum Historii Cambrils mieszczące się w budynku Moli de les Tres Eres, w dawnym młynie wodnym Muzeum ma na celu szerzenie wiedzy o dziedzictwie historycznym i kulturowym Cambrils, oraz okolicznych miejscowości. W muzeum zobaczycie eksponaty pamiętające okres neolitu i brązu. Sam młyn został odrestaurowany, tak aby dziś działał i wytwarzał mąkę.

Drugim muzeum, które warto odwiedzić to Museu Agricola de Cambrils, muzeum rolnictwa. Znajdziecie w nim wiele ciekawych ekspozycji. Jedną z takich wystaw, które są tutaj na stałe jest „L’elaboració de l’oli i del vi”, czyli o produkcji oliwy i wina. Zobaczcie na czym polega tradycyjny proces tworzenia hiszpańskiej oliwy czy pysznego lokalnego wina.

Ciekawostką może być nie tylko sklep z pamiątkami, co małe stoiska, na których można kupić lokalne produkty, w szczególności wino i oliwę. Budynek w którym znajduje się Muzeum Rolnictwa zaprojektował uczeń Antonio Guaudiego – Bernardi Martorell i w latach 1921 – 1994 wykorzystywany był on jako miejsce, w którym produkowano lokalne wina.

Zainteresuje Cię również:
atrakcje i zwiedzanie Cambrils - czytaj dalej | wybrzeże Costa Dorada atrakcje | Salou | Reus | Costa Brava atrakcje |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij