Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Arrecife

Arrecife na Lanzarote przewodnik po mieście i co robić w Arrecife na wakacjach. Lanzarote to malownicza, niewielka wyspa należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich, będąca pod władaniem Hiszpanii. Jest to górzysta wyspa pochodzenia wulkanicznego, gdzie panuje łagodny klimat oceaniczno – subtropikalny, gdzie średnia roczna temperatura oscyluje w okolicach 22 stopni ciepła. Latem temperatura osiąga maksymalny poziom 30 stopni, zaś zima nigdy nie jest zimniej niż średnio 19 stopni powyżej zera. Można by powiedzieć, że tak jak i na innych wyspach archipelagu panuje tu wieczna wiosna.

Największym miastem na wyspie Lanzarote jest założone w XV wieku Arrecife. Miasto zlokalizowane jest we wschodniej części wyspy, a swoją nazwę zawdzięcza obfitemu w rafy koralowe i podwodne skały charakterystycznemu wybrzeżu. Po hiszpańsku arrecife oznacza właśnie rafę koralową. Rozwój miasta nastąpił w XIX wieku i zbiegł się z ustanowieniem miasta jako stolicy wyspy, co miało miejsce w 1852 roku.

Arrecife zostało wybrane na stolice, głównie za sprawą istniejącego tu dużego portu rybackiego. Jego rozwój i znaczenie szybko rosło i dzięki temu zdetronizowało dominujące i istniejące najdłużej na wyspie miasteczko San Miguel de Teguise. Obecnie Arrecife jest najmniejszą gminą na wyspie, jednak zamieszkiwana przez niemal połowę populacji wyspy Lanzarote.
Arrecife i ośrodki wypoczynkowe na Lanzarote od lat oblegają angielscy turyści i wczasowicze, którzy ukochali sobie tę wyspę na wakacje i urlopy rodzinne. Z każdego, nawet najmniejszego miasteczka w Wielkiej Brytanii jest możliwość wykupienia w lokalnym biurze podróży wakacji na Lanzarote lub wynajem apartamentów na Lanzarote.

Krótka historia Arrecife

Historia rozwoju miasta zawsze była powiązana z Oceanem Atlantyckim i dwoma naturalnymi portami Los Caballos i Puerto de Naos. Do dnia dzisiejszego miasto zachowało swój unikalny, kolonialny charakter wioski rybackiej. Najbardziej jest to widoczne w Charco de San Gines, naturalnej lagunie połączonej z oceanem wąskim, malowniczym kanałem. Znajduje się tutaj naturalna przystań dla mniejszych łodzi rybackich.

Laguna Charco de San Gines położona jest w samym sercu stolicy Lanzarote. Jest ona otoczona malowniczymi domkami rybaków, o białych ścianach i niebieskich oknach i drzwiach. To właśnie w tym miejscu mieściła się pierwotna osada rybacka, która powstała ponad 6 wieków temu. Miejsce to zostało poddane rewitalizacji i modernizacji według projektu kanaryjskiego architekta Cesara Manrique i obecnie jest często nazywane Wenecją Atlantyku, dzięki sieci malowniczych mostków łączących brzegi laguny.

WYNAJEM-SAMOCHODOW

Warto wybrać się tutaj przynajmniej dwa razy o różnej porze dnia, dzięki czemu zaobserwujecie zmieniający się poziom wody. Wzdłuż laguny ciągnie się piękna promenada idealna na spacery, gdzie znajduje się mnóstwo małych kawiarni, restauracji i sklepów z pamiątkami.

W każdą sobotę odbywa się tutaj targ na którym możecie kupić regionalne specjały i pamiątki wykonane przez lokalnych twórców. Promenada to miejsce, z którego podczas odpływów można podziwiać fantastyczny widok na skalne wysepki i rafy koralowe charakterystyczne dla krajobrazu wyspy Lanzarote. W trakcie przypływów całkowicie zakrywa je krystaliczna woda oceanu.

Odwiedź zamki w Arrecife

Na najważniejszej i najbardziej znanej z tych wysepek został wzniesiony zamek Castillo de San Gabriel, który można podziwiać z promenady, jak również osobiście odwiedzić. Zamek Świętego Gabriela zlokalizowany jest na wyspie Islote de Quemadao i z miastem jest połączony zwodzonym mostem Puente de las Bolas – Mostem z Kulami. Most ma charakterystyczne sferyczne wykończenie filarów, które powstało z kul armatnich.

Zamek został zbudowany z rozkazu króla Felipe II w 1574 roku jako obiekt drewniany, mający bronić Arrecife przed częstymi atakami piratów. Zaledwie w dwanaście lat po jego wybudowaniu zamek został zrównany z ziemią podczas najazdu piratów pod wodzą korsarza Morata Arraeza i w jego miejscu, w 1596 roku powstała, zaprojektowana przez włoskiego architekta Leonardo Torrianiego budowla z kamienia, w obecnym prostokątnym kształcie.

Obecnie w zamku mieści się muzeum archeologiczne, w którym są zgromadzone eksponaty pochodzące nawet z czasów przed panowaniem hiszpańskim. W planach jest utworzenie tutaj interaktywnego Muzeum Historii Miasta ukazującego przemiany i rozwój miasta i wyspy Lanzarote. Zamek jest otwarty dla zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach 10 - 13 i 16 - 19, jak widzicie nawet w muzeum jest przerwa na poobiednią sjestę, oraz w soboty w godzinach 10 - 13.

FOTO-LANZAROTE-MIASTO-ARRECIFE
Arrecife na Lanzarote

Warto również zwiedzić drugi, usytuowany w zatoce Puerto de Naos, zamek Castillo de San Jose. Zamek ten został wzniesiony w 1779 roku, z rozkazu króla Carlosa III, jako uzupełnienie fortyfikacji mających bronić miasto. Jednak podstawowym założeniem było pomóc ludności miasta w przetrwaniu głodu, który nawiedził mieszkańców wyspy po erupcji wulkanu, przez który stracili oni pracę i środki do życia.

Dzięki budowie zamku potocznie nazywanego Fortaleza del Hambere – twierdza głodu, wiele osób dostało pracę i przetrwali najtrudniejszy okres odradzania się miasta. Do roku 1890 zamek był użytkowany jako magazyn, a następnie został opuszczony. Stał tak, aż do czasu kiedy, po wcześniejszej renowacji, w 1976 roku zadomowiła się tutaj siedziba Muzeum Sztuki Współczesnej – Museo de Arte Contemporaneo.

W zbiorach muzeum znajdują się przede wszystkim prace współczesnych kanaryjskich, hiszpańskich i światowych malarzy i rzeźbiarzy. Są tutaj wystawiane dzieła miedzy innymi autorstwa Pablo Picassa, Miró, Taplesa czy Manrique’a. Pomysłodawcą stworzenia tutaj muzeum był Cesar Manrique, artysta, którego prace również znajdują się w zbiorach muzeum. Odbywają się tutaj również, w specjalnie zaprojektowanej Sali, koncerty i recitale muzyki kameralnej. W zamku znajduje się również restauracja i bar. Muzeum jest czynne w godzinach 11 – 21, możecie odwiedzić tutaj również sklep z pamiątkami.

Kościół San Gines w Arrecife

Kolejnym obowiązkowym na liście obiektów koniecznych do odwiedzenia w Arrecife jest kościół Iglesia de San Gines. Jest to chyba najbardziej charakterystyczna budowla w tym mieście. Kościół może się poszczycić wysoką, wieżą o kwadratowym przekroju, zwieńczoną białą, widoczną z daleka, kopułą. Kościół został zbudowany w miejscu gdzie znajdowała się pierwsza zlokalizowana w mieście kapliczka z 1574 roku. Została ona zniszczona podczas powodzi i odbudowana w obecnym kształcie w 1667 roku. Kościół Iglesia de San Gines jest kościołem parafialnym, trzynawowym o pięknym ciemnym sklepieniu.

Mury kościoła powstały z pięknego ciemnego wulkanicznego kamienia, częściowo pobielonego. Kościół jest poświęcony patronowi miasta San Gines, a w jego wnętrzu znajdują się cenne późnobarokowe figurki patrona miasta San Gines i Virgen de Rosario - Matki Boskiej Różańcowej, przywiezione na wyspę z Kuby. W trakcie obchodów święta Corpus Christi, przypadającego w okolicach 25 sierpnia i organizowanej wówczas Fiesty de San Gines kościół jest centrum wszystkich wydarzeń kulturalnych, wokół odbywa się żywiołowy festyn.

Jeśli chcecie uczestniczyć we mszy odprawianej w Iglesia de San Gines, macie ku temu okazję od poniedziałku do piątku o godzinie 19:30, w soboty o 13:15 i 19:30, oraz w niedzielę kiedy msze są odprawiane o godzinie 10:30, 12:00 i 19:30.

WYSPY-KANARYJSKIE-PRZEWODNIK-ARRECIFE-FOTO
Atrakcje turystyczne Arrecife na Lanzarote

Wspomniany powyżej festiwal San Gines to największy folklorystyczny i rozrywkowo – sportowy festiwal organizowany w stolicy Lanzarote, pod koniec października. Odbywają się wówczas zawody sportowe, regaty, mecze piłki nożnej, organizowane są zabawy i atrakcje dla dzieci oraz imprezy dla seniorów.

Można wtedy również uczestniczyć w festiwalu muzyki tradycyjnej, lub udać się na występy kanaryjskich komików. Festiwalowi towarzyszą koncerty, plenerowe zabawy taneczne, oraz magiczne i oszałamiające pokazy sztucznych ogni. W trakcie imprezy odbywają się również wybory Miss Arrecife, oraz Królowej Festiwalu.
Warto również odwiedzić jedyny wieżowiec znajdujący się w mieście. Jest to czternasto piętrowy Grand Hotel, gdzie ze znajdującej się na ostatnim piętrze restauracji, rozpościera się bajeczny widok na miasto i całą wyspę Lanzarote.

Wieczorne zwiedzanie Arrecife i zakupy

Jeśli chcecie poczuć klimat tego wspaniałego miasta Lanzarote na Wyspach Kanaryjskich, udajcie się na spacer głównym handlowym deptakiem Arrecife, jakim jest Calle Leon y Castillo, przy którym znajduje się wiele zabytkowych kamienic pochodzących z XVIII wieku. Usytuowanych jest tu wiele sklepów, oraz restauracji o wysokim poziomie obsługi klienta, serwujących kuchnię kanaryjską, hiszpańska, oraz międzynarodową.

Plaża w Arrecife magnes dla turystów z Europy

Macie już dosyć zwiedzania? Czas uda się na zasłużony i wyczekany odpoczynek na rajskiej plaży Arrecife. Szeroka, miejska plaża Playa del Reduto, pokryta jest pięknym złocistym piaskiem. Jest to bardzo zadana plaża, mogąca poszczycić się niebieską flaga przyznawaną jedynie plażom spełniającym wysokie standardy czystości. Jest to idealne miejsce na odpoczynek z całą rodziną.

Ukształtowanie dna oceanu, oraz istniejące rafy koralowe powodują, że woda jest tutaj bardzo spokojna i płytka. Wzdłuż plaży, w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia, zostały posadzone palmy kokosowe co dodaje uroku plaży. Promenada wzdłuż palmowej alei jest wieczorem oświetlona co nadaje jej dodatkowy magiczny klimat gdzie można spędzić urocze popołudnie i wieczór. Plaża ma również bardzo dobrze zorganizowana infrastrukturę. Znajdują się tutaj toalety, prysznice, wypożyczalnie sprzętu plażowego oraz liczne bary, kawiarnie i restauracje, serwujące lokalne przysmaki.

Lotnisko w Arrecife i dojazd do hotelu

Na Waszą uwagę powinien zasłużyć również fakt, że pobliskie lotnisko, na którym wylądujecie po przybyciu na wyspę, noszące tą samą nazwę, co samo miasto – Arrecife, oddalone jest zaledwie o 6 kilometrów od celu Waszej podróży. Jeśli przylecicie tu indywidualnie i nie będzie na Was czekał zorganizowany transport do miasta i wybranego hotelu, nie martwcie się. Na lotnisku znajdziecie postoje taksówek, a także firmy zajmujące się wynajmem samochodów osobowych osobom prywatnym, możecie również skorzystać z autobusowego transportu miejskiego, którego sieć jest bardzo dobrze rozplanowana.

FOTO-HOTELE-ARRECIFE-LANZAROTE
Plaże w Arrecife

Dzięki temu Wasza podróż z lotniska do Arrecife powinna odbyć się szybko i bezproblemowo, bez względu na to, czy wybierzecie podróż z kierowcą, znającym tu każdy zakątek, czy wynajętym samochodem. W porcie lotniczym znajdziecie też Oficina de Turismo del Aeropuerto, czyli biuro turystyczne Lanzarote, którego pracownicy mogą pomóc Wam w pierwszych krokach na wyspie. Natomiast wracając z urlopu, nie musicie się martwić co będziecie robić czekając na odprawę. Na lotnisku są sklepy, kafejki i restauracje, gdzie możecie przyjemnie spędzić swoje ostatnie chwile wolnego czasu w Arrecife, zanim wrócicie na kontynent.

Następny urlop na Wyspach Kanaryjskich - wybierz Lanzarote!

Podsumowując, Arrecife pomimo, że przez lata rozrastało się i rozwijało, zachowało charakter kameralnego, spokojnego, malowniczego rybackiego i turystycznego miasteczka, gdzie życie toczy się powoli swoim rytmem, wyznaczanym przez rytm natury i wody Oceanu Atlantyckiego.

Przyjeżdżając tutaj i decydując się spędzić tutaj urlop, macie zagwarantowaną wyśmienitą pogodę, pyszne jedzenie, miłą atmosferę i przyjaznych mieszkańców, którzy dbają o komfort odwiedzających ich turystów. Jest to miasteczko, w którym za sprawą zabytków i imprez kulturalnych i rozrywkowych na pewno nie będziecie się nudzić.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij