Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Aguadulce koło Almeria

Osady i zabudowania rybackie, znajdujące się na terenie dzisiejszego miasteczka nie miały charakteru autonomicznych miejscowości aż do XIX wieku. Dopiero wtedy, pod wpływem zwiększonego zainteresowania podróżami, a właściwie narodzin turystyki, założona została aglomeracja, która dziś liczy około 15 tysięcy mieszkańców, a w sezonie letnim może powiększyć liczbę przebywających na jej terenie osób nawet kilkukrotnie.
Dopiero na początku XX wieku miasteczko weszło w skład gminy Roquetas de Mar.

Wcześniej miejscowość podlegała miastu Enix, które zdecydowało się na oddanie Aguadulce w ręce Roquetas wraz z jego zadłużeniem. W 1927 gmina Roquetas de Mar zgodziła się na postawione warunki i na przełomie 1928-1929 roku ustalone zostały nowe granice administracyjne. Miasteczko to w kilkudziesięciu gospodarstwach zamieszkiwało około 200 osób. Około 2 lat później Enix zwróciła się z prośbą o zwrot miejscowości i anulowanie umowy, jednak proces był już nie do odwrócenia.

Narodziny turystycznego raju

Dekada lat 30 XX wieku oznaczała dla miasteczka wielkie zmiany. Zanim miejscowość dostała się w ręce nowej gminy, była to zacofana wieś, w której nie działała kanalizacja, elektryczność i inne media, które dziś stanowią minimum standardów życia. Władze gminy postarały się, aby do miejscowości doprowadzone zostały wszelkie niezbędne media.

Zbudowana została także niezbędna infrastruktura, która pozwoliła połączyć miasteczko będące siedzibą gminy z Aguadulce oraz podłączono linię telefoniczną. Dzięki unowocześnieniu oraz walorom, jakie posiadało w tamtym czasie miasto (piękna okolica, czyste morze i plaże), już w latach 50 miasteczko stanowiło bardzo popularne miejsce wypoczynku Hiszpanów. Rozwój turystyki lat 60 sprawił, że Aguadulce jako pierwsze uznane zostało miejscowością o statusie narodowego centrum turystyki Hiszpanii.

PORT-JACHTOWY-AGUADULCE-ALMERIA-HISZPANIA

W centrum oraz przy brzegu morza powstawały coraz to nowe obiekty, które przyjmowały turystów z kraju i zagranicy. W ten właśnie sposób, z miasteczka o zaludnieniu równemu 300 osób w 1950 roku, Aguadulce urosło do dzisiejszych rozmiarów. I choć mieszka tu na co dzień 15 mieszkańców, w sezonie letnim liczba osób przebywających w mieście może sięgać nawet 50 tysięcy.

Atrakcje

W miasteczku takim jak Aguadulce na próżno szukać zabytków, których historia sięga kilkuset lat wstecz. Nie znaczy to jednak, że miejscowość nie gwarantuje doskonałej rozrywki oraz atrakcji. Oprócz wielu restauracji, które serwują wyśmienite dania tradycyjnej kuchni, a także posiłki rodem z Afryki, północnej Europy czy Azji, możemy wybrać się tu na wycieczkę do stanowisk archeologicznych, które powstały tu po roku 1859.

Wtedy właśnie odkryto tutaj liczne pozostałości po przedstawicielach kultury starożytnej Rzymu. Pozostałości po świetności starożytnych cywilizacji, a także mieszkańców tych ziem z neolitu i epoki brązu, rozmieszczone są na wybrzeżu pomiędzy Aguadulce a Roquetas de Mar. Oglądanie miejsc, gdzie odkryto te pradawne pozostałości są doskonałym pretekstem do spaceru wzdłuż wybrzeża.

Nie da się pisać o Aguadulce nie wspominając o jej pięknych plażach. Należą one do najczęściej odwiedzanych plaż w okolicy Almerii. I jednych z najbardziej popularnych na całym południowo wschodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Plaża przynależąca do terenów miasta ma długość około 2,5 km, a jej średnia szerokość wynosi około 30 metrów.

Choć Aguadulce może nie być idealnym miejscem na spokojne wakacje w sezonie letnim, warto wybrać się tutaj poza sezonem. Szczególnie w październiku i listopadzie możemy liczyć tu na sporo słońca. Także wiosna (marzec-kwiecień) należy do okresów, w których miasteczko nie jest tak zapełnione turystami, a pogoda potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Zainteresuje Cię również:
ciąg dalszy informacji o Aguadulce | Roquetas de Mar | Mojacar | Almerimar | Vera | Carboneras | Costa de Almeria |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij