Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Szkoły języka hiszpańskiego w Warszawie

Szkoły hiszpańskiego w Warszawie

Hiszpania to kraj słońca, tradycji i malowniczych krajobrazów. Każdy, kto jest zakochany w hiszpańskiej kulturze i geografii z pewnością rozważał naukę języka hiszpańskiego. To piękny, melodyjny i miękki język, który w dodatku jest prosty w nauce. Nie tylko ci, co planują osiedlić się w Hiszpanii, ale każdy kto chce podnieść swoje kompetencje może skorzystać z oferty szkół języka hiszpańskiego.

Wiedza ta przyda się nawet podczas wakacji w jednej z hiszpańskich miejscowości - Hiszpanie najbardziej cenią swój język ojczysty i niechętnie porozumiewają się w innym. Język hiszpański jest prosty w wymowie jak i gramatyce, a część jego zasad wywodzi się z języka łacińskiego.

Słowa i odmiany łatwo się zapamiętuje, a dzięki znajomości tego języka o wiele łatwiej będzie nam podróżować po Hiszpanii lub krajach Ameryki Południowej. W Warszawie dostępnych jest wiele szkół językowych, które specjalizują się tylko i wyłącznie nauce języka hiszpańskiego.
Najlepsze szkoły języka hiszpańskiego w Warszawie

Instituto Cervantes – Instytut Cervantesa w Polsce

To największa instytucja, która zajmuje się nauczaniem języka hiszpańskiego na arenie międzynarodowej. Szkoła otrzymała Nagrodę Księcia Asturii, w kategorii Przekazu i Nauk Humanistycznych w 2005 roku. Oferuje ogólne kursy języka hiszpańskiego, na różnych poziomach zaawansowania. Zajęcia odbywają się 1,2 lub 3 razy w tygodniu lub w weekendy.

W Instytucie Cervantesa odbywają się też kursy specjalistyczne, przygotowujące do DELE, kursy hiszpańskiego w biznesie, języka prawniczego oraz tłumaczenia. Oferta jest bardzo szeroka i skierowana jest dla każdego. Mogą korzystać z niej osoby prywatne oraz firmy, które chcą szkolić pracowników, a także reprezentanci wolnych zawodów.

Ponadto Instytut Cervantesa organizuje kursy dla dzieci (od 2 roku życia) i młodzieży, kursy nauczycielskie, a także przygotowuje do egzaminu maturalnego z języka hiszpańskiego. Kursy dla dzieci organizowane są w formie zabawy, dzięki której maluchy przyswajają zdecydowanie łatwiej język i pozytywnie myślą o jego nauce.

Organizowane są tu zabawy słowne, rymowanki, zabawy taneczne, kolorowanki, gry, zabawy muzyczne – wszystko w przyjaznej dla najmłodszych atmosferze. Starze dzieci i młodzież również traktowani są indywidualnie. Zajęcia nie są monotonne, często urozmaicane za pomocą filmów, prezentacji, utworów muzycznych czy obrazów. Wszystko z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Młodzi ludzie poznają też ciekawostki ze świata Hiszpanii i informacje dotyczące jej kultury. Licealiści, którzy zdecydowali się zdawać na egzaminie maturalnym język hiszpański, mogą skorzystać z kursów przygotowawczych organizowanych przez Instytut Cervantesa, na poziomach B1 oraz B2. Zajęcia i nauka odbywa się zgodnie z zaleceniami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, w zależności od wybranego przez kursanta poziomu. Kurs maturalny obejmuje 60 godzin.

Instytut Cervantesa skupia się na nauce komunikatywnej i budowania zdolności porozumiewania się, a także zdobyciu niezbędnych umiejętności z gramatyki języka. Lektorzy, którzy uczą kursantów w większości to native speakerzy oraz nauczyciele języka hiszpańskiego. Przez cały czas doskonalą i podnoszą swoje kwalifikacje. Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 13 osób.

JĘZYK-HISZPAŃSKI-WARSZAWA

Jedna godzina lekcyjna obejmuje 50 minut. Program nauczania szkoły jest dostosowany do wymogów edukacyjnych, a od 2007 roku obowiązują tu poziomu nauczania zgodne z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego. Można tu osiągnąć poziomy języka hiszpańskiego na poziomach A1, A2, B1, B2 i C1. Każdy poziom kończy się stosownym egzaminem.

Osoby, które chcą rozpocząć naukę w Instytucie Cervantesa, ale wcześniej uczyły się już języka muszą przejść test kwalifikacyjny (koszt 50 zł). Opłata za naukę wnoszona jest przed rozpoczęciem kursu. Ceny wahają się od 400 zł do 1800 zł, w zależności od rodzaju kursu.

Instytut Cervantesa ma w planach wprowadzenie kursów języka hiszpańskiego przez Internet - Aula Virtual de Español (AVE). Platforma AVE to możliwość nowoczesnego i komfortowego nauczania. zdobywania informacji. Każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania będzie mógł wziąć udział w kursie on-line od poziomu A1 do C1. Również drogą online możliwe będzie szkolenie dla lektorów.

Co co ciekawe, dostępne są tutaj też kursy dla osób hiszpańskojęzycznych, które pragną nauczyć się języka polskiego na poziomie od podstawowego do średnio-zaawansowanego. Przy uczelni działa Biblioteka Instytutu Cervantesa, im. Guillermo Cabrera Infante. Otwarta została w roku 2008. Posiada bogate zbiory około 21 tysięcy woluminów.

Instituto Español Sin Fronteras

W Sin Fronteras nauka języka hiszpańskiego połączona jest z poznawaniem kultury, zwyczajów i tradycji hiszpańskich. Założycielem szkoły jest pochodzący z Madrytu José M. Gómez Moreno Revaliente. W Sin Fronteras stosowane są nowoczesne metody, a karda to wykwalifikowani nauczyciele native speakerzy, z których większość pochodzi z Hiszpanii i porozumiewa się w języku polskim.

Kursy prowadzone są w grupach około 4 – 8 osób, które gwarantują indywidualne podejście do każdego kursanta. W szkole stosowana jest metoda nauczania zwana komunikatywną, która umożliwia rozwijanie zdolności porozumiewania się w języku obcym.

W Sin Fronteras organizowane są kursy na wszystkich poziomach, od A1 do C2, a także specjalistyczne kursy przygotowujące do egzaminu DELE (Diplomas de Español como Lengua Extranjera). Odbywają się tutaj również kursy przygotowujące do egzaminu maturalnego z języka hiszpańskiego. Szkoła oferuje ponadto kursy dla firm i tłumaczenia, kursy dla dzieci i specjalne kursy intensywne.

Szkoła posiada salę kinową, kawiarnię z czytelnią, a dodatkowo położona jest w dogodnej lokalizacji. W cenie kurów można korzystać z zajęć dodatkowych, konsultacji oraz seminariów. Ceny kursów wahają się od 650 zł do 1300 zł, w zależności od wybranego kursu.

Dla wszystkich kursantów organizowane są w ciągu roku ciekawe imprezy tematyczne oraz warsztaty, np. Noche de Brujas (impreza kostiumowa), Maestro de Cocina (konkurs kulinarny), czy warsztaty El Español de los Gestos (gesty w kulturze hiszpańskiej), a także wiele innych atrakcji.

Dla osób początkujących (poziom A1.1) dostępny jest tzw. Kurs Pełnego Zanurzenia, który jest całkowicie bezpłatny. Organizowany jest raz w semestrze (w sobotę), kiedy to kursanci odbywają praktyczne, dodatkowe zajęcia z lektorami urozmaicone nauką gotowania i zapoznania się ze scenkami z życia codziennego Hiszpanii.

NAUKA-HISZPAŃSKIEGO-W-WARSZAWIE

Machina Edukacyjna

Machina Edukacyjna to szkoła języka hiszpańskiego, gdzie zajęcia odbywają się w małych grupach, a lektorzy z Polski oraz native speakerzy z zaangażowaniem przekazują swoją wiedzę w przystępny sposób. Szkoła naucza na 12 poziomach zaawansowania języka hiszpańskiego (od A1 po C2), a jej oferta skierowana jest dla każdego, niezależnie od wieku czy umiejętności. Szkoła powstała w 2007 roku i do tamtej prowadzi zajęcia ogólne wyłącznie z języka hiszpańskiego. Odbywają się tutaj również kursy przygotowujące do matury oraz egzaminu DELE, a także kursy konwersacyjne oraz przyspieszone.

Grupy nie przekraczają 5-8 osób, a na poziomie początkującym A1 – 10 osób. Uczestnicy kursów mogą tu liczyć na indywidualne podejście, komfort nauczania i zaangażowanie kadry profesorskiej. Machina Edukacyjna organizuje też wiele wydarzeń kulturalnych takich jak cykl spotkań filmowo – kulturalnych Ciene Latino. Co więcej, można tutaj również odbyć kursy kształcące dla nauczycieli języka hiszpańskiego, kursy wakacyjne (dwumiesięczne) oraz kursy Contacto, dla tych którzy nie mają czasu na naukę, ale chciałyby mieć bieżący kontakt z językiem hiszpańskim.

Szkołą posiada też w ofercie kursy dla dzieci prowadzone przez lektorkę Beatriz Blanco pochodzącą z Wenezueli, która opracowała swój oryginalny sposób nauki języka obcego u najmłodszych. Zajęcia odbywają się w grupie 5-10 dzieci. Machina Edukacyjna oferuje też kursy dla firm (możliwe w siedzibie firmy). Ceny kursów językowych wahają się w granicach 650 zł – 1300 zł, w zależności od wybranego kursu.

Academia Españoles

Oferta szkoły skierowana jest do wszystkich, niezależnie od wieku. Mogą uczyć się tu dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy, a z oferty kursów mogą skorzystać też firmy. Karda nauczycielska składa się native speakerów, posiadających odpowiednie kwalifikacje. Zajęcia prowadzone są zgodnie z zaleceniami Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego – na wszystkich poziomach zaawansowania. Tutaj też organizowane są kursy przygotowawcze do egzaminu DELE oraz egzaminu maturalnego.

Dodatkowo szkoła oferuje kursy specjalistyczne, dla prawników, tłumaczy czy nauczycieli. W Academia Españoles panuje miła i przyjazna atmosfera. Można tu w komfortowy sposób można podnosić swoje kwalifikacje językowe, a także poznać świat hiszpańskiej kultury, krajobrazów i zabytków.

Zajęcia prowadzone są metodą komunikatywną, uwzględniają mowę potoczną i biznesową. W Academia Españoles uczestnicy kursu zapoznają się z różnymi sytuacjami życia codziennego oraz zawodowego, w których nauczą porozumiewać się w języku hiszpańskim. Ceny kursów wahają się między 500 zł a 1100 zł, w zależności od wybranej oferty.

El Puerto

Zajęcia w szkole językowej El Puerto odbywają się w małych grupach (3-5 osobowych), a także indywidualnie. Szkoła skupia się na jakości kształcenie i oferuje przyjazną atmosferę dla każdego, kto pragnie nauczyć się języka hiszpańskiego. Zajęcia prowadzą native speakerzy, dzięki czemu uczestnicy kursów uczą się od osób znających język od podstaw. Szkoła ponadto ulokowana jest w komfortowej lokalizacji, w centrum Warszawy w okolicy metra.

Kursy organizowane są na każdym poziomie zaawansowania (A1, A2, B1, B2, C1, C2), a sposób realizacji kursu można ustalić indywidualnie, dopasowując go do własnych potrzeb. Podobnie jak inne szkoły, El Puerto organizuje kursy przygotowawcze do egzaminu maturalnego oraz DELE. Ceny kursów w grupach wahają się od 1000-1200 zł, w zależności od wybranej oferty. Zajęcia indywidualne to koszt 55 zł za 45 minut, a zajęcia w parach to koszt 75 zł za 45 minut.

Zainteresuje Cię również:
nauka języka hiszpańskiego dlaczego warto się uczyć | iberystyka w Polsce uczelnie | słówka hiszpańskie | język hiszpański ciekawe fakty | spis treści przewodnika po Hiszpanii |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij