Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Szkoły języka hiszpańskiego w Polsce

Szkoły języka hiszpańskiego w Polsce

Jeszcze jakiś czas temu języka hiszpańskiego można było uczyć się jedynie w szkołach wielojęzykowych. Obecnie istnieje wiele szkół, które skupiają się tylko i wyłącznie na nauce języka hiszpańskiego, a także zapoznawaniu słuchaczy z tradycją kulturą i zwyczajami w Hiszpanii. Szkoły te zakładane są przez pasjonatów, często samych Hiszpanów i pozwalają zdobyć nie tylko kompetencje językowe, ale również szereg umiejętności porozumiewania się w każdej sytuacji. Jakość świadczonych przez szkoły języka hiszpańskiego usług jest weryfikowana przez kursantów, dlatego w Polsce utrzymują się tylko te szkoły, które oferują najwyższej jakości usługi nauczania języka hiszpańskiego.

W Polsce istnieje prawie 500 prywatnych szkół, specjalizujących się wyłącznie w nauczaniu języka hiszpańskiego. Oczywiście w porównaniu do szkół języka angielskiego (6328 placówek) oraz języka niemieckiego (3477 placówek) nie jest to imponująca liczba. Jednak sam fakt, iż język hiszpański nie jest aż tak popularny w naszym kraju, a w większości szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich nie naucza tego języka, to liczba szkół oferujących tego rodzaju nauczanie jest całkiem pokaźna.

Dlaczego uczymy się w szkołach języka hiszpańskiego?

Część osób, które podejmują naukę języka hiszpańskiego na kursach szkół językowych, chce przede wszystkim podwyższyć swoje kwalifikacje. Język hiszpański nie jest skomplikowany, a dodatkowa znajomość języka obcego jest mile widziana u większość pracodawców. Na naukę w szkołach języka hiszpańskiego decydują się również osoby zafascynowane Hiszpanią, podróżujące po tym fascynującym kraju, studiujące lub planujące osiedlenie się tam.

Uczęszczanie na kurs języka hiszpańskiego staje się wówczas przepustką do porozumiewania się z mieszkańcami Hiszpanii, a także do ubiegania się o pracę lub naukę w tym słonecznym kraju. Ponadto nauka w szkołach języka hiszpańskiego gwarantuje o wiele bardziej profesjonalną, efektywną i skuteczną edukację niż w przypadku szkół, gdzie hiszpański jest tylko jednym z wielu oferowanych języków.

Kto uczy się w szkołach języka hiszpańskiego?

Najczęściej z usług szkół języka hiszpańskiego korzystają kobiety, w wieku do 25 lat i w przedziale 26 – 30 lat. Pochodzą one najczęściej z dużych miast i posiadają wyższe, lub niepełne wyższe wykształcenie. Świadczy to o potrzebie poszerzania swoich kompetencji, z uwagi na sytuację kobiet na ryku pracy i konkurencyjności. Młode osoby, do 25 roku życia często też podejmują się nauki lub pracy (np. w charakterze au pair) w Hiszpanii, a zdobycie umiejętności z tego języka pomaga im w szybszej aklimatyzacji w tym kraju.

Oczywiście, wśród kursantów są też mężczyźni, a także osoby w każdym wieku, począwszy od tych najmłodszych, kończąc na seniorach. Szkoły języka hiszpańskiego kierują swoją ofertę do każdego, wystarczy tylko się zgłosić. W większość szkół organizowane są też zajęcia dla najmłodszych – dzieci powyżej 2 roku życia. Udowodniono, że nauka przez zabawę wpływa pozytywnie na proces zapamiętywania u dziecka, dlatego też szkoły językowe opierają swoją skuteczność na opracowanych programach nauki dla najmłodszych, zabawie, słuchaniu muzyki, malowaniu czy zabawach tanecznych.

NAUKA-JEZYKA-HISZPANSKIEGO

Skąd wziął się sukces języka hiszpańskiego?

Znajomość języków obcych we współczesnym świecie i w dobie globalizacji, a także rozwoju społeczeństwa informacyjnego, jest obowiązkowa. Różnego rodzaju międzynarodowe firmy, lokujące swój kapitał na całym świecie, wymagają od swoich pracowników znajomości co najmniej jednego języka obcego na poziomie średnio – zaawansowanym.

Coraz częściej mamy też do czynienia z ofertami pracy uwzględniającymi zaawansowaną znajomość tych nieupowszechnionych w naszym kraju języków takich jak francuski, chiński, japoński, szwedzki czy właśnie hiszpański. Ponadto obserwuje się wzrost emigrantów, którzy za docelowe miejsca wybierają kraje hiszpańsko – języczne. Polacy wybierają się tam za pracą, ale również w celu osiedlenia się. Jak wiadomo, w Hiszpanii ciężko porozumieć się w innym języku niż ich rodzimy, więc nauka w takim przypadku wydaje się konieczna.

Szkoły języka hiszpańskiego doskonale dostosowane są do potrzeb osób, które chcą nauczyć się języka obcego niezależnie od motywacji. Sam hiszpański staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. Coraz więcej szkół średnich oferuje naukę dwujęzyczną z kierunkowym hiszpańskim, a młodzi ludzie decydują się na podejście do egzaminu maturalnego z języka hiszpańskiego, lub podjęcie nauki za granicą. W tym również pomagają szkoły języka hiszpańskiego – organizują bowiem kursy przygotowawcze do najważniejszych egzaminów z tego języka.

Szkoły języka hiszpańskiego – ogólne informacje

Szkoły języka hiszpańskiego w Polsce muszą zabiegać o klientów, gdyż mimo rosnącej popularności kursanci takich uczelni stanowią niewielki procent osób uczących się w szkołach językowych. Szkoły hiszpańskiego ulokowane są głównie w dużych miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Szczecin, Gliwice, Łódź czy Poznań. Jak wiadomo w większych miastach więcej osób zainteresowanych jest podnoszeniem swoich kwalifikacji.

Tam także rynek pracy jest znacznie bardziej urozmaicony i wymagający. Mieszkańcy dużych miast są też świadomi wartości, jaką stanowi inwestycja w swoje umiejętności, z uwagi na dużą konkurencję ich rówieśników na rynku pracy. Młodzi ludzie szukają więc sposobu na to, by uatrakcyjnić swoje kompetencje. Część z nich decyduje się właśnie na naukę tego pięknego, i popularnego na całym świecie języka.

KLASA-HISZPANSKI-NAUKA-JEZYKA

Szkoły języka hiszpańskiego oferują naukę na różnych poziomach, począwszy od podstawowego po zaawansowany. Zgodnie z ustaleniami Rady Europy w szkołach językowych można osiągnąć następujące poziom biegłości językowej A1, A2, B1, B2, C1, C2, gdzie A1 to poziom najbardziej podstawowy, a C2 zaawansowany. Dodatkowo w szkołach oferowane są kursy przygotowawcze do egzaminu maturalnego z hiszpańskiego oraz egzaminu DELE (Diplomas de Español como Lengua Extranjera).

Po tego rodzaju egzaminie zyskuje się certyfikat potwierdzający oficjalnie znajomość języka hiszpańskiego na danym poziomie. Wydawany jest on przez hiszpański Instytut Cervantesa, z ramienia Ministerstwa Edukacji i Sportu Królestwa Hiszpanii. Może okazać się przydatny w przypadku ubiegania się o pracę lub naukę w Hiszpanii, jako znaczące potwierdzenie biegłości języka.

Kadra lektorska i zajęcia

Szkoły języka hiszpańskiego najczęściej prowadzone są przez native speakerów, a więc lektorów dla których język hiszpański jest językiem ojczystym. Część z nich używa także języka polskiego, aby zajęcia nie sprawiały trudności osobom początkującym.

Tego rodzaju nauczyciele to mieszkańcy Hiszpanii lub krajów hiszpańskojęzycznych, którzy doskonale posługują się ojczystym językiem zarówno w mowie potocznej, jak i formalnej. Polscy lektorzy natomiast posiadają odpowiednie uprawienia i kwalifikacje, które można sprawdzić przed wyborem konkretnej szkoły językowej.

Szkoły językowe wychodzą naprzeciw klientom i organizują zajęcia w rożnych porach dnia – można zapisać się na zajęcia poranne, popołudniowe, a nawet w trybie weekendowym. Szkoły przyciągają również klientów organizacją rożnego rodzaju imprez tematycznych, wieczorków czy spotkań pozalekcyjnych z lektorami.

Ceny za kursy wahają się do kilkuset złotych, do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od kursu, jaki wybierzemy i jakie są nasze potrzeby. Również firmy, które pragną podszkolić swoich pracowników lub skorzystać z profesjonalnych usług tłumaczeń, odnajdą swoją ofertę w szkołach języka hiszpańskiego. Większość szkół prowadzi też specjalistyczne kursy językowe – dla przedstawicieli wolnych zawodów, nauczycieli, tłumaczy, a także kursy wakacyjne, dla tych którzy szybko chcą zdobyć podstawy języka.

Niektóre ze szkół posiadają w swojej ofercie ciekawe kursy Contacto – dla tych, którzy nie mają czasu na naukę, ale chcą mieć bieżący kontakt z językiem. Jest w czym wybierać!

Hiszpański jest pięknym, melodyjnym i prostym językiem, a jego nauka to sama przyjemność. Nie zwlekajmy więc, tylko rozpocznijmy przygodę w nutach flamenco i promieniach niegasnącego słońca.

Zainteresuje Cię również:
nauka hiszpańskiego w Warszawie | nauka hiszpańskiego w Krakowie | język hiszpański na świecie | słówka hiszpańskie | Instytut Cervantesa | Iberystyka | tłumacz hiszpańskiego |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij