Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Szkoły języka hiszpańskiego w Krakowie

Hiszpański – „drugi język świata”

Hiszpański jest obecnie językiem urzędowym obowiązującym w 21 krajach. Według najnowszych wyników raportu opublikowanego przez Instytut Cervantesa, stanowi drugi najpowszechniej używany język na świecie. Wyprzedza go jedynie język chiński. Posługuje się nim ponad 650 milionów ludzi, a dla blisko 500 milionów osób stanowi on język ojczysty. Hiszpański staje się również coraz bardziej popularny w naszym kraju. Odnotowano, iż w Polsce znajduje się największa w całej Europie liczba dwujęzycznych liceów z wykładowym językiem hiszpańskim.

Hiszpania to również kraj najchętniej wybierany przez polskich studentów w ramach programu wymiany Erasmus. Język hiszpański okazuje się drugim, najbardziej popularnym na świecie językiem, wykorzystywanym w ramach międzynarodowych kontaktów. W 2011 roku języka tego uczyło się aż 14 milionów osób na całym świecie. Instytut Cervantesa w Warszawie, promujący język oraz kulturę Hiszpanii, stanowi jedną z największych tego rodzaju placówek na całym świecie. Zgodnie z przeprowadzonymi przez niego badaniami, w 2030 roku aż 7,5% populacji świata będzie hiszpańskojęzyczna, a w niecałe 20 lat później, blisko 30% ludzi będzie posługiwać się językiem hiszpańskim.

Hiszpański w Krakowie

Wspomniany wcześniej Instytut Cervantesa, będący międzynarodową instytucją rozpowszechniającą język oraz kulturę Hiszpanii, znajduje się również w Krakowie, jako najbardziej znana i najchętniej wybierana placówka nauki języka hiszpańskiego. W mieście tym funkcjonuje ponadto duża liczba szkół i instytucji, zachęcających do nauki tego języka. Poniżej zaprezentowano kilka, najbardziej znanych i cieszących się najlepszą renomą placówek.
Instytut Cervantesa w Krakowie – „stań się częścią hiszpańskiego świata wraz z nami”

Instytut Cervantesa to instytucja państwowa, założona w 1991 roku przez państwo hiszpańskie. Głównym celem placówki jest rozpowszechnianie języka hiszpańskiego oraz kultury wszystkich, hiszpańskojęzycznych krajów na całym świecie. Siedziba instytucji mieści się w Madrycie, ale placówki rozmieszczone są w 77 miastach, w tym w dwóch miejscowościach Polski: w Warszawie i Krakowie.

Instytut Cervantesa w Krakowie założony został w 2004 roku, na ulicy Kanonicznej, a więc jednej z najbardziej zabytkowych ulic całego miasta. 11 czerwca 2012 roku nastąpiło oficjalne otwarcie Instytutu Cervantesa w Krakowie, w którym uczestniczyli Książę oraz Księżna Asturii. Placówka ta skupia około 80 000 osób uczących się języka hiszpańskiego, będąc tym samym największą międzynarodową instytucją rozpowszechniającą ten język.

KURSY-HISZPANSKIEGO-KRAKOW

Liczba uczestników kursów hiszpańskich ciągle wzrasta, a sam Instytut zachęca do współpracy poprzez następujące hasło: Stań się częścią hiszpańskiego świata wraz z nami. Instytut prowadzi ogólne kursy hiszpańskiego na wszystkich poziomach nauczania, kursy specjalistyczne, obejmujące konwersacje, specjalne szkolenia przeznaczone dla firm, a także kursy przygotowujące do egzaminów DELE B1, B2, C1, C2 i innych.

Poza tym, organizowane są także kursy dla nauczycieli języka hiszpańskiego. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że hiszpański jest ojczystym językiem wszystkich lektorów zatrudnionych w Instytucie Cervantesa w Krakowie, co świadczy o ich wysokich kwalifikacjach lingwistycznych.

Wszyscy lektorzy posiadają ponadto wykształcenie humanistyczne oraz specjalistyczne przygotowanie do nauczania hiszpańskiego jako języka obcego. O wysokich kwalifikacjach lektorów świadczy poza tym aktywne uczestnictwo w środowisku branżowym, a także w specjalnych kurach doskonalących nauczycieli. Zajęcia odbywają się w małych grupach, zawierających maksymalnie 12 osób, a w przypadku grup na poziomie A1 do 13 osób.

Wszystkie sale, w których realizowane są kursy, wyposażone zostały w specjalistyczny sprzęt audiowizualny, pozwalający na prowadzenie zajęć na najwyższym poziomie. Instytut ciągle wprowadza nowe kursy specjalistyczne. Oferowany jest między innymi hiszpański dla personelu medycznego, hiszpański prawniczy, w biznesie, turystyce i wiele, wiele innych.

Profi Lingua – jedna z największych szkół języków obcych w Polsce

Profi Lingua to jeden z największych i najbardziej znanych ośrodków nauczania języków obcych w naszym kraju, funkcjonujący już od ponad 20 lat. Zajęcia z wielu języków, w tym z języka hiszpańskiego prowadzone są w oddziałach zlokalizowanych w centrach największych polskich miast. O wysokiej jakości kursów organizowanych przez ten ośrodek świadczy przede wszystkich zdobycie wielu, ważnych nagród, takich jak: Złoty Laur Klienta, Srebrny Laur Klienta, czy Grand Prix Laur Klienta.

Profi Lingua zajmuje ponadto czołowe miejsce w rankingach szkół językowych, prowadzonych przez „Newsweeka”. W ośrodku pracuje wykwalifikowany zespół lektorski, które może pochwalić się doskonałą znajomością języka hiszpańskiego, profesjonalnym przygotowaniem metodycznym oraz dużym doświadczeniem zawodowym. Oprócz nauczycieli polskich, w Profi Lingua pracują także wykwalifikowani native speakerzy z Hiszpanii.

Szkoła przygotowuje także do zdawania egzaminów organizowanych przez wspomniany wcześniej Instytut Cervantesa. Kursy języka hiszpańskiego realizowane są na wszystkich poziomach zaawansowania. W trakcie tych kursów lektorzy kładą szczególny nacisk na komunikację, czego dowodem jest opracowany przez nich specjalny pakiet konwersacyjny.

Na zajęciach wykorzystywane są między innymi hiszpańskie artykuły prasowe, programy TV, czy fragmenty filmów, co wzbogaca i uatrakcyjnia proces nauki. W szkole w Krakowie uczniowie mają dodatkowo nieograniczony dostęp do darmowych konwersacji.

Istnieje możliwość spotykania się z lektorami na indywidualnych konsultacjach. Przeprowadzane są ponadto okresowe testy kontrolne, które podsumowują wyniki nauki. W ofercie szkoły Profi Lingua znajduje się standardowy kurs języka hiszpańskiego, kurs indywidualny, kurs hiszpańskiego przygotowujący do egzaminu, osobne zajęcia przygotowujące do matury, a także kurs hiszpańskiego dla firm. Szkoła organizuje także kursy wakacyjne.

El Abanico – wachlarz możliwości doskonalenia języka hiszpańskiego

El Abanico to Instytut Kształcenia Iberoamerykańskiego, pierwsza szkoła hiszpańskiego w Polsce ze znakiem jakości PASE, promująca język, historię oraz kulturę Hiszpanii i Ameryki Południowej. El Abanico znaczy dosłownie: wachlarz. Szkoła oferuje zatem swoim słuchaczom wachlarz możliwości w ramach doskonalenia języka hiszpańskiego i nie tylko.

El Abanico oferuje 30 godzin bezpłatnych zajęć, obejmujących między innymi projekcje filmów hiszpańskojęzycznych, wspólne gotowanie, uczestnictwo w klubach dyskusyjnych, spotkania ze specjalnymi gośćmi, wykłady z historii i kultury, a także fiesty okolicznościowe. Wszystkie kursy hiszpańskie prowadzone są w oparciu o światowej klasy standardy nauczania języka obcego.

Szkoła posiada profesjonalny i nowoczesny sprzęt audiowizualny. Na kadrę nauczycielską składa się dobrany i wykwalifikowany zespół specjalistów. Zajęcia prowadzone są w małych grupach i dobrze wyposażonych salach. Lektorzy zatrudnieni w El Abanico pochodzą z Hiszpanii lub z Ameryki Południowej. Oferowane są kursy semestralne, wakacyjne, indywidualne, kursy przygotowujące do egzaminów DELE, a także kursy językowe odbywające się za granicą.

Porto Alegre – Szkoła Języków Iberyjskich

Porto Alegre to Szkoła Języków Iberyjskich, która założona została w 1996 roku. Oprócz placówki w Krakowie, szkoła prowadzi także zajęcia w Katowicach oraz w Gliwicach. Porto Alegre specjalizuje się w nauczaniu języka hiszpańskiego oraz portugalskiego.

W ramach realizowanych przez szkołę kursów językowych, zapewnione jest profesjonalne przygotowanie do egzaminów państwowych, a także zgłębianie wiedzy i poznawanie kultury krajów hiszpańskojęzycznych oraz portugalskojęzycznych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany zespół nauczycieli, którzy posługują się nowoczesnymi materiałami dydaktycznymi.

HISZPANSKI-W-KRAKOWIE

Kursy języka hiszpańskiego realizowane są na pięciu poziomach zaawansowania. Nauka na każdym z tych poziomów obejmuje 120 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbywają się w grupach nie przekraczających 10 osób. Szkoła oferuje bezpłatne konsultacje, które pozwalają na indywidualne omówienie problemów, pojawiających się w trakcie nauki. Dzięki systematycznie przeprowadzanym testom możliwa jest rzetelna ocena postępów ucznia w nauce. Wraz z końcem kursu odbywa się egzamin, którego zaliczenie stanowi warunek kontynuacji kursu na wyższym poziomie.

Szkoła Porto Allegre prowadzi ciekawą działalność opartą na promocji kultury iberyjskiej w Krakowie. Istnieje możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju wykładach, spotkaniach kulinarnych, warsztatach literackich, czy projekcjach filmowych. W ofercie szkoły Porto Allegre znajdują się między innymi kursy standardowe, wakacyjne, szkolenia dla firm, kurs dla zapracowanych, hiszpański w biznesie, zajęcia indywidualne, kursy dla dzieci i młodzieży, kursy DELE, konwersacyjne, maturalne, a nawet kursy online.

Zainteresuje Cię również:
szkoły i nauka hiszpańskiego w Warszawie | tłumacze hiszpańskiego w Krakowie | studia Iberystyka w Polsce | słówka hiszpańskie | informacje o języku hiszpańskim | spis treści przewodnika po Hiszpanii |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij