Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Iberystyka w Polsce uczelnie

Iberystyka w Polsce – najlepsze studia na polskich uczelniach

Hiszpański jest jednym z trzech najbardziej popularnych języków na świecie, posługuje się nim około 350 milionów ludzi. W Polsce coraz więcej osób chce nauczyć się tego języka i poznać specyfikę krajów hiszpańskojęzycznych. Na wielu uczelniach wyższych organizowany jest osobny kierunek iberystyka, który pozwala na realizację tych założeń.

Iberystyka nie jest kierunkiem typowo filologicznym – oprócz języka studenci poznają kulturę, historię, zwyczaje oraz wszystko, co związane z Hiszpanią. Można powiedzieć, że studia te noszą znamiona nie tylko językowych, ale i kulturoznawczych. Podczas kilku lat nauki studenci poznają literaturę, historyczne i kulturowe dziedzictwo Hiszpanii i krajów Ameryki Południowej, tradycje oraz oczywiście specyfikę i gramatykę języka hiszpańskiego, lub portugalskiego. Organizowane są również wymiany międzynarodowe, dzięki którym studenci ćwiczą umiejętności językowe w praktyce. Nastawienie na praktyczną naukę języka oraz poznanie historii i tradycji krajów hiszpańskojęzycznych to główne założenia iberystyki.

Iberystyka w Polsce jest popularnym kierunkiem wśród innych o charakterze filologicznym. W 2006 roku znalazła się na drugim miejscu pod względem popularności wśród studentów. Kandydatów na studia jest więcej niż miejsc na uczelniach. Iberystyka to kierunek, który znajduje się w ofercie szkół publicznych oraz prywatnych, w dowolnym trybie (dzienny lub zaoczny), na poziomie licencjackim (studia I stopnia) oraz magisterskim (II stopnia).

Po studiach zwiększają się szansę na znalezienie pracy jako tłumacz, lektor w placówkach edukacyjnych, pracownik w placówkach dyplomatycznych, instytucjach publicznych, kulturalnych, w obszarze turystyki oraz w prywatnych przedsiębiorstwach, puszkujących specjalistów ze znajomością języka hiszpańskiego. Oprócz nauki języka hiszpańskiego i nabywania umiejętności z zakresu tłumaczeń, studenci uczą się wykorzystania wiedzy w praktyce.

Studia skupiają się wokół wielokulturowości Hiszpanii, jej bogactwa artystycznego, tradycji, kuchni i architektury. Uwzględniane są też zagadnienia związane z kulturą Ameryki Południowej oraz dawnych ludów Majów, Azteków i Inków. Absolwenci tego kierunku doskonale posługują się językiem hiszpańskim, a także są świadomi wielokulturowości Hiszpanii i Ameryki Południowej.

Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej w Warszawie

Uczelnia oferuje studia I stopnia na kierunku Iberystyka, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Studia trwają 3 lata (dla osób, które znają język hiszpański) oraz 4 lata, dla tych którzy dopiero zaczynają przygodę z językiem. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców oraz native speakerów z Hiszpanii i Ameryki Południowej. Specjalizacja tłumaczeniowa przygotowuje z translatoryki i wiedzy o przygotowywaniu tłumaczeń (zarówno ustne jak i audiowizualne). Aby wziąć udział w procesie rekrutacji należy posiadać na egzaminie maturalnym wynik minimum 30% (poziom rozszerzony) lub 50% (poziom podstawowy) z języka obcego.

Osoby, które chcą studiować w trybie 3-letnim muszą posiadać certyfikat z języka hiszpańskiego lub zdać egzamin kwalifikacyjny na Uczelni. Alternatywą jest również zdanie egzaminu maturalnego z języka hiszpańskiego. Przedmioty jakich można się spodziewać podczas studiów na WSPS to m.in. gramatyka opisowa języków iberyjskich (składnia, fonologia i morfologia), wiedza o Hiszpanii, wiedza o krajach Ameryki Łacińskiej, widza o Portugalii, wiedza o Brazylii, historia filozofii itp. Uczelnia jest szkołą niepubliczną i ma swoją siedzibę w Warszawie. Filie znajdują się we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Sopocie.

UNIWERSYTET-WARSZAWSKI
Gmach Uniwersytetu Warszawskiego

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski to uczelnia publiczna, gdzie możemy studiować kierunek Iberystyka w systemie stacjonarnym (bezpłatnie) oraz niestacjonarnym (płatnie). Uczelnia nie prowadzi zajęć zaocznych na tym kierunku. Studia I stopnia na kierunku iberystyka odbywają się na poziomie licencjackim (I stopnia) i magisterskim (II stopnia). Studia obejmują dwie sekcje: hispanistyczną (stacjonarne i niestacjonarne) oraz luzo-brazylijską (tylko stacjonarne).

Nauka głównie skupia się na zdobyciu umiejętności językowych (język hiszpański lub portugalski), jednak zajęcia odbywają się również z historii, geografii, historii sztuki oraz literatury krajów hiszpańsko- i portugalskojęzycznych. Podczas rekrutacji pod uwagę brane są wyniki z egzaminu maturalnego - szkoła nie organizuje testów predyspozycji. Wymiany studenckie na Uczelni organizowane są nie tylko z Hiszpanią, ale również krajami hiszpańskojęzycznymi Ameryki Południowej jak Meksyk, Kolumbia, Boliwia czy Argentyna.

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Jedna z najlepszych uczelni w Polsce realizująca kierunek iberystyka. Podczas studiów można zdobyć odpowiednie umiejętności z zakresu tłumaczeń, ustnych i pisemnych, ale również z uwzględnieniem przekładu dla mediów. Wśród kardy nauczycielskiej znajdują się doświadczeni native speakerzy i wykładowcy. Studia organizowane są na poziomie licencjackim (I stopień), w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Siedziba główna szkoły znajduje się w Łodzi, jednak jej filie ulokowane są w całym kraju i za granicą.

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie

Uczelnia oferuje ponad 700 godzin praktycznych zajęć oraz 470 godzina nauki języka na poziomie średnio-zaawansowanym. Znajdziemy tutaj aż 6 kursów specjalistycznych, dzięki którym poznamy specyfikę mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego, ich kulturę, zwyczaje oraz historię.

Specjalności dostępne na kierunku to kultura iberyjska – wczoraj i dziś (współczesne i dawne dzieje historyczne oraz kulturowe Półwyspu Iberyjskiego), społeczeństwa hiszpańskiego obszaru językowego (społeczna i polityczna sytuacja w Hiszpanii) oraz kulturowa ekspresja hiszpańska (nauka o kulturze hiszpańskie i sposobach komunikacji interpersonalnej). Uczelnia umożliwia również półroczną wymianę studencką z Universitat Internacional de Catalunya – jedną z najlepszych prywatnych uniwersytetów z siedzibą w Barcelonie.

STUDIA

Uniwersytet Gdański

Studia na kierunku Iberystyka na Uniwersytecie Gdańskim pozwalają osiągnąć poziom języka hiszpańskiego B2 oraz języka portugalskiego na poziomie A2. Tutaj również prowadzone są zajęcia z historii literatury i kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Studenci analizują współczesne społeczeństwa i tradycje tych krajów, a także pogłębiają wiedzę ze sposobów tłumaczeń. Na kierunku iberystyka dostępne są studia I stopnia (licencjackie) w trybie stacjonarnym.

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

To jedna z największych niepublicznych Uczelni filologicznych w Polsce. W ofercie znajdują się studia na kierunku iberystyka wraz z możliwością rocznego pobytu w Hiszpanii (program wymiany studenckiej Erasmus). Szkoła skupia się na praktycznym nauczaniu języka oraz kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Studia trwają trzy lata i obejmują zagadnienia związane z nauką języka, gramatyką, historią, praktykami zawodowymi i nauką innych języków obcych. Uczelnia oferuje wysoki poziom nauczania i nowoczesną ofertę. Część wykładowców to native speakerzy oraz specjaliści z różnych dziedzin.

Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Filologiczna z siedzibą we Wrocławiu to nowoczesna Uczelnia. Zajęcia prowadzone są przez kompetentną i profesjonalną kardę, życzliwą studentom. Na kierunku Iberystyka dostępne są tutaj dwie specjalizacje: nauczycielska oraz w biznesie i turystyce. Dodatkowo można odbyć tutaj kurs pilota wycieczek zagranicznych, by poszerzyć swoje kompetencje. Nauczanie języka hiszpańskiego zaczyna się od podstaw, a oferta obejmuje studia stacjonarne i niestacjonarne.

Zakres nauczania to przedmioty związane z praktyczną nauką języka, przedmioty kierunkowe, specjalizacje zawodowej, przedmioty kształcenia ogólnego, praktyki zawodowe oraz przedmioty dodatkowe według uznania studentów. Niektóre przedmioty dostępne są w formie e-learningu. Studia odbywają się na poziomie licencjackim (I stopnia) oraz magisterskim (II stopnia).

Studia magisterskie pozwalają zdobyć umiejętność języka hiszpańskiego na najwyższym poziomie C2. Szkoła otrzymała wyróżniającą ocenę od Polskiej Komisji Akredytacyjnej (najlepsza jakość nauczania) i wprowadziła e-dziekanat, dzięki czemu komunikacja ze studentami przebiega bardzo sprawnie.

WROCLAW-UCZELNIA
Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi

WSSM jest szkołą niepubliczną, a studia są płatne. Oprócz profesjonalnej nauki języka hiszpańskiego studenci poznają zagadnienia związane z biznesem, turystyką i dziennikarstwem. Dzięki temu po ukończeniu studiów na kierunku Iberystyka mają szansę znaleźć pracę w wielu zawodach. Szkoła posiada kompetentną i wykształconą kadrę nauczycielską.

Studia odbywają się na poziomie licencjackim (I stopnia) oraz magisterskim (II stopnia). Studia magisterskie organizowane są na profilu translatoryczno – kulturowo – biznesowym. Na tym kierunku studenci zapoznają się z nowoczesnymi technikami i technologią tłumaczeń oraz zagadnieniami związanymi z business management (zarządzanie biznesem oraz marketing). Studia trwają 3 lata, a magisterskie 2 lata.

Wyższa Szkoła Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie

Atuty Uczelni to nowoczesne specjalizacje oraz doskonałe przygotowanie do podjęcia pracy przez absolwentów w zawodzie, w którym język hiszpański odgrywa kluczową rolę. Szkoła skupia się głównie na nauczaniu praktycznym, ale obecne są tu również zagadnienia merytoryczne. Można wybrać specjalizacje biznesową, turystyczną oraz z obsługi ruchu lotniczego. Studia organizowane są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, wyłącznie I stopnia (licencjackie).

Studia na kierunku iberystyka organizowane są również na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsko Białej.

Zainteresuje Cię również:
tłumacze hiszpańskiego w Polsce | język hiszpański informacje | Iberystyka - studia w Polsce | nauka języka hiszpańskiego w Polsce i za granicą |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij